Voogedastusteenused aitavad muusikatööstust taas tõusule

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
apple-music-vs-spotify_thumb800.jpg

Erinevate muusika voogedastusteenuste populaarsuse tõusust tulenevalt on muusikatööstus rahalises mõttes jälletõusuteel. Käesolev aasta saab RIAA (Recording Industry Association of America) andmetel ilmselt suurima käibega aastaks Ameerika Ühendriikide muusikatööstuse jaoks alates 2000-ndate keskpaigast.

Aasta esimeses pooles teenis muusikatööstus tasuliste voogedastusteenuste kaudu tervelt miljard dollarit. Kogu 2015. aasta käive oli 1,2 miljardit dollarit, seega on tööstus kenasti graafikus, et see sel aastal ületada.

Voogedastusteenuste eest maksvate kasutajate arv on Ameerika Ühendriikides kasvanud 2016. aasta esimeses pooles 18,3 miljonini, mis on poole rohkem kui samal ajal eelmisel aastal. See kasv on samal ajal aidanud katta füüsiliste plaatide müügi jätkuvat langust.

Oluline on mainida, et kui rääkida muusikatööstuse käibest, siis sinna hulka kuuluvad nii voogedastusteenusednagu Spotify või Apple Music ning ka artistid ise. See, et muusikatööstus on tõusuteel ei tähenda idee poolest seda, et muusikud teenivad rohkem raha vaid pigem seda, et inimesed on hakanud jälle rohkem kuulatava muusika eest maksma ning seda põhiliselt voogedastusteenuste nagu Spotify või Apple Music näol.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.