Pilveteenused

Võrguliikluse raport: piraatlus elab endiselt ja Netflix moodustab 15% kõigest allalaetavast

Rubriiki toetab

Uus raport väidab, et Netflix on suurim võrguliiklust tekitav teenus maailmas allalaadimise osas, üleslaadimistabelis võidutseb endiselt BitTorrent.

Info pärineb võrguseadmeid tootva firma Sandvine raportist. Nad on analüüsinud võrguliiklust üle maailma (Hiina ja Aasia osas on andmed puudulikud) ning teinud selle põhjal järeldusi. Näiteks 15% kogu maailma allalaadimisest (see on see, kui sa vaatad videot, laed faile või veebilehti) moodustab sarjade ja filmide voogedastusplatvorm Netflix.

Nemad juhivad ka filmide ja sarjade voogedastusteenuste kategooriat 26,58%-ga. Huvitaval kombel on tabelis ka failide jagamise platvorm Openload, mis on tuntud oma populaarsusega pornofännide seas. Openload edestab tabelis isegi Hulu ja HBO Go platvorme.

Kui vaadata üleslaadimisi, on piraatlus endiselt teema, sest enim üleslaadimist tekitab BitTorrent. Tõenäoliselt on siin süüdi fakt, et paljud voogedastusplatvormid loovad palju eksklusiivset sisu. Näiteks ei näe Netflixi kasutajad “Game of Thronesi”.

Raportis on aga huvitavaid fakte veelgi. Näiteks võib statistikast välja lugeda, et 50% veebiliiklusest on krüpteeritud. Sotsiaalvõrgustikest loob enam liiklust Instagram, millele järgneb Facebook. Sõnumisaatmisäppidest on enim võrgukoormust tekitav Skype, seejärel Whatsapp.

Muusikat kuulatakse kõige enam Spotify’st. Mängumaailmas teeb enam ilma “League of Legends”, tema järgi on aga kohe “Fortnite”.

Kuna raportis ei ole arvestatud Hiina ja India võrguliiklusega, tuleb siin mõnevõrra ettevaatlik olla, kuna seal on väga palju internetikasutajaid ja nende harjumuse on muust maailmast erinevad.

Raportit saab igaüks PDF formaadis lugeda siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.