Pilveteenused

YouTube toob kevadel välja muusika voogedastusteenuse

Rubriiki toetab

YouTube toob tuleva aasta kevadel välja uue voogedastusteenuse, mis on peamiselt mõeldud muusika jaoks.

Täpsemini peaks see ühendama muusikateenuse Google Play Music ning YouTube’i tasulise videokeskkonna YouTube Red, kirjutab Bloomberg. Seega peaks olema teenusest võimalik valida nii videosisu kui ka muusikat.

Uus teenus peaks avalikkuse ette tulema tuleva aasta märtsikuus ning selle aluseks on YouTube’i lepingud suurte plaadifirmadega nagu Sony Music Entertainment ja Universal Music Group. Lisaks panustab teenusesse muusikaga kolmas suur plaadifirma, kelle nime praegu avaldatud ei ole.

Uus teenus peaks pakkuma leevendust kriitikale, mida YouTube on läbi aegade saanud seetõttu, et platvormile on postitatud palju piraatsisu ning artistidele pole nende muusika eest tihtipeale tasu ette nähtud. Seega on uus voogedastusteenus hea võimalus plaadifirmade ning artistide endiga ära leppida.

Google on proovinud muusikateenuste maailma siseneda ka varem. Põhiliselt enda Google Play Music teenusega, kuid näiteks ka YouTube Music Key’ga. Kumbki neist pole olnud eriti edukas arvestades, et Spotify’d kasutab praeguse seisuga 140 miljonit inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.