Sülearvutid

4 nippi, kuidas panna sülearvuti aku kauem kestma

Teatud olukordades võib sülearvuti aku vastupidavus omandada kulla väärtuse. Näiteks reisil olles, kui on vaja ühenduses püsida, aga laadimisvõimalus puudub, võib olla abi just nendest nippidest.

Keera heledus maha

Kui on vaja akut säästa, siis ekraani heleduse maha keeramine annab kõige suurema efekti. Mida tumedamaks selle teed, seda pikemalt ka arvuti aku vastu peab.

Pane kinni kõik mittevajalikud ühendused

Igasuguste taustal töötavate ühenduste nagu wifi, Bluetooth ja andmeside sulgemine võib anda just selle vajaliku hulga akumahtu, et pooleliolev tegevus lõpule viia. Kindlasti on mõistlik ka sulgeda kõik mittevajalikud programmid, kui akut napib, nii saad olla kindel, et ebavajalikud taustategevused seda ei koorma.

Kasuta unerežiimi väljalülitamise asemel

Kuigi võiks arvata, et arvuti väljalülitamine hoiab akut rohkem kokku kui unerežiimile lülitamine, siis asi võib olla hoopis vastupidine. Unne panek ja äratamine kulutab vähem akut, kuna arvuti peab ainult ekraani äratama. Välja lülitamisel on vaja aga kogu süsteem käivitada koos taustategevustega, mis võib oluliselt enam akut kulutada.

Sulge arvuti kaas, kui sa seda ei kasuta

Lihtne nipp, mis võib palju kasu tuua. Siin on tegu sarnase efektiga nagu unerežiimi kasutamine. Kui arvuti kaas sulgeda, siis läheb kogu süsteem puhkerežiimile, kaasa arvatud ekraan. Kui selle aga lahti jätad ja muid tegevusi ise teed, siis ekraan kustub alles mõne aja pärast.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.