Sülearvutid

Acer pani oma uude odavasse sülearvutisse Qualcommi uusima mobiilse platvormi

Rubriiki toetab

Must Reede ja Digitaalne Esmaspäev toovad lettidele suure hulga väga soodsaid sülearvuteid. Just selleks ajaks toob Acer välja ka oma odavaimate masinate hinnaklassi kuuluva Qualcomm Snapdragon 7c protsessoriga sülearvuti Acer Chromebook Spin 513.

Chromebookid on sülearvutid, millel kasutatakse Windowsi asemel Google´i operatsioonisüsteemi Chrome OS, mis peaks koos vastavate äppidega katma ühe tavakasutaja kõik vajadused – dokumentide loomise, videote ja fotode töötluse, veebis surfamise, e-kirjade saatmise jne. Hinnas aitab kokku hoida see, et operatsioonisüsteem Chrome OS on erinevalt näiteks Windowsist tasuta ja esitab riistvarale tunduvalt väiksemaid nõudeid, seega saab teha väga odavaid arvuteid.

Aceri esimesed Chromebookid uue Qualcomm Snapdragon 7c riistvaraplatvormiga on suunatud kodukasutajale (Acer Chromebook Spin 513) või ärikasutajale (Acer Chromebook Enterprise Spin 513). Uued mudelid ühendavad hea jõudluse kerge korpuse ja õhukese disainiga, muidugi on oodata ka üsna pikka aku tööaega. Valida saab veel alati ühenduses oleva 4G mudeli.

Aceri IT-toodete ja sülearvutite peadirektor James Lin näeb kasutajatena kõigepealt just kodutööle suundunud töötajad kui ka kaugõpet kas kogu aeg või aeg-ajalt tegevaid õpilasi. Chromebookid on sellisteks töödeks piisavalt võimsad, kestavad ühe laadimisega kogu päeva ning pakuvad ka vajalikku turvalisust.

Acer Chromebook Spin 513 töötab Snapdragon 7c platvormil, mille tuumaks 8 nm tehnoloogiaga kaheksatuumaline Qualcomm Kryo 468 protsessor. See pakub head arvutusvõimsust ja kasutuskiirust. Lisaks võimaldab integreeritud Qualcomm Adreno 618 graafika kasutajatel nautida ka võrgumänge ja videostriime. Aku kestab kuni 14 tundi.

Uue Chromebookiga on võimalik valida ka 4G LTE lisa, mis tagab pideva juurdepääsu internetile. WiFi-ühendus on muidugi ka olemas.

Qualcomm on tuntud mobiiliprotsessorite tootja, kuid sülearvutite maailmas pole temast väga kuulda olnud. Uue 7c platvormiga tahabki see Ameerika tootja nüüd uuel turul jala ukse vahele saada. Aceri esimesed Chromebookid aitavad seda lahendust tutvustada.

Acer Chromebook Spin 513 korpus on vastupidav ja stiilne, kasutatud on odava masina puhul haruldast alumiiniumist katet välisküljel ning kriimustuskindlat Corning Gorilla Glass ekraani. Ka puuteplaat on kriimustustele vastupidava kattega. Kitsad raamid ümber 13,3-tollise ekraani lubavad korpuse mõõtmeid vähendada, et saaks sama suure ekraaniga, kuid väiksema ja kergema sülearvuti.

Acer Chromebook Spin 513 kaalub alla 1,2 kg ja on 15,55 mm paksusega, valikuliselt saab lisada taustvalgustusega klaviatuuri.

360-kraadised ekraanihinged annavad võimaluse kasutada masinat erinevates olukordades: traditsioonilise sülearvutina, tahvelarvutina või nii-öelda telgi asendis. Lisaks pakuvad kaks sisseehitatud mikrofoni paremat heli videokonverentside pidamisel.

Ühendustest on olemas WiFi 802.11ac 2×2 MIMO antennidega, valikuline 4G LTE, kaks universaalset USB Type-C porti, mis toetavad USB 3.2 Gen 1 (kuni 5 Gbit/s) ühendust, DisplayPorti üle USB-C ja USB-pesast laadimist. Olemas on ka USB 3.2 A-tüüpi port.

Mälu on kuni 8 GB (LPDDR4X SDRAM) ja massmälu kuni 128 GB (SSD).

Acer kuulutas enne suuri ostupidusid välja veel teisegi sama seeria masina – Acer Chromebook Enterprise Spin 513. See, nagu nimigi vihjab, on suunatud rohkem ärikasutajatele ja pakub turvalisust, ettevõtte kontorivõrgu võimalusi ja suuremat kulude kokkuhoidu, kui tavalised Windowsiga sülerid. Ettevõtted saavad oma Chromebooke ka ühtselt ja lihtsalt hallata. Chrome OS-il on olemas palju ärikasutaja võimalusi, mis loovad töötajatele turvalise töökoha töötamiseks ükskõik kus vaja. IT-osakond saab kasutada Linuxist tuttavaid terviklikke võrgu- ja turvalahendusi, Chromebook Enterprise’i integreeritud kontorilahendusi ja IT-administraatorite jaoks on olemas ka veebipõhine seadmehaldus. Selle kaudu võib näiteks tarkvaravärskendusi juhtida, rakendusi seadistada, laiendeid ja reegleid lisada ja palju muud.

Chrome OS lihtsustab ettevõtte pilveteenuste kasutuselevõttu ning seadmete haldamist, vähendades kogukulusid (ehk TCO-d).

Veel pole teada, mis hinnaga Aceri uued Chromebookid Mustal Reedel ja Digitaalsel Esmaspäeval kampaaniamüügile tulevad, kuid nende tavaline letihind saab olema ligikaudu 330 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.