Aeg kooliks? 5 olulist punkti, millele kooliarvutit ostes mõelda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Oh kooliaeg, oh koooliaeg, millal sina tuled? Mul on valmis juba läpakas ja juhe.

Okei, see polnud nüüd kõige õnnestunum kaver, aga kui koolimineku eel veel suurepärane sülearvuti puudub, siis jagame paar soovitust, mille alusel endale poest parim rüperaal välja valida.

Arvuti mitmeks aastaks

On üldteada fakt, et tudengid ja teisedki õppurid just aardekirstudega ja suurte varandustega ei hiilga. Samas, enne odavamast hinnaklassist arvuti soetamist tasub veidi järele mõelda, sest odavama arvuti kasutajat võivad tabada probleemid jõudlusega, kus arvuti on ka kõige lihtsamaid tegevusi tehes üliaeglane, ning probleem nõrga riistvaraga. Kui arvutilt juba juppe niisama küljest nagistada saab, on häda käes. Seega, kogu veidi raha ja hangi arvuti, mis on kvaliteetne, ehkki veidi krõbedama hinnasildiga, kui meeldiks.

Aku on oluline

“Ja nagu siit pildilt näha võite… OIH!”

Säärast ehmatust selle üle, et arvuti näitas korraks tühja aku märki ja seejärel end sulges, on ilmselt mitmed esitluse ajal kogenud. Selleks, et seda ei juhtuks, et keset loengut või suuremat õppeperioodi arvuti liiga kiiresti tühjaks ei saaks, jälgi arvutit valides, et selle aku peaks vastu piisavalt kaua. Head akud võivad anda arvutile elujõudu lausa 12 tunniks.

Liiga rasket arvutit on tegelikult ka raske kaasas tassida

Tõsi, eelmise punktiga läheb see nüüd natukene vastuollu. Mida võimsama akuga arvuti, seda raskem ta on. Sellegipoolest tasuks pöörata tähelepanu arvuti kaalule. Arvesta, et tassid seadet kaasas pea iga päev ja tõenäoliselt ei ole süler sinu kotis ainukene seade. Kindlasti aitab kaasa ka see, kui ostad arvuti, millel on paigal seisev SSD. Õnneks on sääraseid arvuteid turul juba väga palju ja väga erinevate mahutavusvõimalustega.

Mac või PC? Või Chromebook?

Millist operatsioonisüsteemi valida? Tark tegu oleks uurida, milliseid programme ja nõudmisi vajavad kursused ja loengud, milles sa osaled. Chromebook võib olla küll hea, odav ja efektiivne, aga selles ei saa jooksutada keerulisemaid ja spetsiifilisemaid programme. Mõni keerulisem graafika- või helitöötlustarkvara töötab vaid Mail või keskendub kursus just Macis oleva tarkvaraga töötamisele. Seega, uuri, enne kui ostad kalli arvuti, millest sul paljudel juhtudel mitte midagi kasu ei ole.

Kontrolli, kui hästi arvuti on ehitatud

Hind on kindlasti siin määrav, kallimad seadmed on tavaliselt ehitatud ka kvaliteetsematest osadest. Sellegi poolest võib arvuti oma spetsifikatsioonide poolest olla suurepärane, kuid praktiline kasutus on väga keeruline, sest arvuti logiseb, ragiseb ja sumiseb igast august. Kui võimalik, mine uuri poes oma soovitud seadet, või loe vähemalt reaalsete kasutajate poolt kirjutatud arvustusi.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.