Sülearvutid

Analüütikud: arvutite müük on üle pika aja taas tõusuteel

Gartneri ja IDC analüüsid näitavad, et arvutite müük on üle pika aja taas tõusuteel. Viimati tõusis müük kuus aastat tagasi.

IDC sõnul on arvutite müük tõusnud 2,7%, Gartneri info kohaselt 1,4%. Erinevus on aga normaalne, kuna mõlemad ettevõtted arvestavad personaalarvutite (PC-de) turgu erinevalt.

IDC arvestab müügianalüüsides ka Chromebooke, kuid jätab statistikast välja Windowsil põhinevad tahvelarvutid, mille klaviatuuri saab ära võtta, nagu Surface Pro. Gartner arvestab PC-de hulka Windowsi tahvelarvuteid, aga jätab statistikast välja Chromebookid ja kõik tahvelarvutid, mis ei kasuta Windowsit.

Üks suur müügitulu tõusu põhjustaja on Windows 10-l põhinevate äriklassi arvutite müük. Statistika näitab, et 2018. aasta teises kvartalis moodustasid peamise müügitõusu äriklassi arvutite tellimused.

See edasiviiv jõud aga väheneb peagi, kui saab mööda aeg, mil mitmed ettevõtted oma vana riistvara Windows 10 jaoks sobivatele seadmetele uuendavad. IDC sõnul on arvutite turul selged edulood, isegi lauaarvutite seas on märgata mõningast tõusu. Üldarvestuses kasvatasid arvutimüügis oma turgu ettevõtted nagu HP, Lenovo, Dell, Apple ja Acer.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.