Sülearvutid

Arvutit ostes segadus: mis vahet on Inteli Y ja U protsessoritel?

Kõik, kes viimasel ajal on puutunud sülearvuti ostmisega kokku on ilmselt märganud, et inteli Kaby Lake protsessorite puhul on kaks seeriat – nii Y kui ka U. Mis on nende erinevused ja kumba sa peaksid valima? Esiteks on protsessoritel erinevad võimsused ehk taktsagedused.

Core i7-7500U ja Core i7-7Y75 vahe on märgatav. Kui Y seeria protsessori taktsagedus on 1,3 GHZ, on U  seerial see lausa 2,70 GHZ. Core i5-7200U taktsageduseks on 2,5 GHZ aga Core i5-7Y54 taktsageduseks 1,20GHz. Samas on ajutise kiirenduse, ehk turbo kiirused erinevad. Core i7-7Y75 turbo-taktsageduseks on 3.60GHz, samas kui Core i7-7500U turbo küündib vaid 3.50GHz’ni.

Seega on Y seeria protsessori taktsagedus hulgaliselt madalam U seeriast. Kasutades turbo boost tehnoloogiat on seeriad veidi tasavägisemad, kuid turbo boost tehnoloogia ei ole mõeldud pidevaks kasutamiseks. Seega, kui vaadata protsessori kiirust, siis on U seeria parem igapäevaste tegevuste läbiviimiseks. Seda toetab ka fakt, et vaid U seeria protsessorid toetavad DDR4 muutmälu mooduleid. Y seeria toetab vaid kuni 16 GB LPDDR3-1866 või DDR3L-1600 muutmälu.

U seeriat toetab ka parem graafikakaart nimelt Intel HD Graphics 620, vastuseks Y seeria Intel HD Graphics 615 kaardile. U seeria võib seega teoorias jooksutada ka mõnd suuremat nõudlust nõudvat mängu, ehkki see ei ole tõenäoliselt ultrabooki tüüpi sülearvutitel kasutaja esmane eesmärk.

Samas, mõni hea sõna ka Y seeria protsessorite poole. Nad kasutavad palju vähem voolu. Nemad kasutavad lausa 2/3 vähem voolu kui U seeria protsessorid ja annavad seega võimaluse arvuti aku tööaega pikendada. Arvutite puhul, mil ventilaatoreid ei ole päädib see ka jahedama töötemperatuuriga.

Seega, neil, kel on vaja suuremat jõudlust, tasub vaadata U seeria protsessorite suunas, samas kui asud oma arvutiga peamiselt kirjatööd ja veebisirvimist harrastama, võib rahumeeli Y seeria protsessori soetada, et säästa akut ja pikendada selle kasutusaega.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.