Asus esitles täna uusi mänguritele mõeldud kõige kiiremaid ROG sülearvuteid

Asuse tänasel virtuaalsel pressikonverentsil näidati Republic of Gamersi seeria uusi kiireimaid mängijate sülearvuteid, mis kasutavad Inteli kõige uuema põlvkonna Core i9 protsessoreid. Lisaks on täiustatud ka unikaalset jahutussüsteemi ning surutud 15-tollise arvuti mõõtmetesse 16-tollise ekraaniga võimas mängurimasin.

Efektsel virtuaalreaalsuse ja interaktiivsusega segatud esitlusel, kus igaüks sai masinaid hiljem 3D-s põhjalikult uurida, näidati uusi mudeleid ROG Zephyrus S17 ja ROG Zephyrus M16.

ROG Zephyrus S17 on tippjõudlusega sülearvuti mängijatele, kes tahavad maksimaalset võimsust alati kaasas kanda. Kasutusel on Inteli 11. generatsiooni hetkel ilmselt võimsaim mobiilne protsessor Core i9-11900H, graafikat jooksutab NVIDIA GeForce RTX 3080 graafikakaart ja neid jahutab ROG Intelligent Cooling tehnoloogia.

Zephyrus S17 kasutab üsna omapärast jahutustaktikat: kui ekraanikaane avad, siis “lõhestub” korpus klaviatuuri all ülemiseks ja alumiseks osaks ning klaviatuuri alla tekkinud õhupilu on heaks lisajahutuse pakkujaks. Asuse AAS Plus jahutussüsteem tõstab klaviatuuri ligi 5° nurga alla, avades külgedel laiad ventilatsiooniavad, mis annavad uutele Arc Flow ventilaatoritele piisavalt ruumi jahutava õhu vaikselt sülearvutisse tõmbamiseks. Koos protsessori vedelmetallist termilise ühendusega annavad need täiustused suuremat võimsust ja tekitavad vähem müra. Kuna klaviatuur on kuumenevatest komponentidest kõrgemale tõstetud, siis ka tõsisema mängimise ajal klahvid ei kuumene ja neid on mugavam vajutada.

Asus on jahutuse juures läinud nüüd juba täielikule peenhäälestusele: lisaks on ümber disainitud ka üliõhukesed muutuva paksusega ventilaatorilabad, et suurendada efektiivsust ja vähendada müra suurtel pööretel. Kui komponentide temperatuur langeb alla 50 kraadi, siis on jahutus praktiliselt hääletu. Ventilaatorite juures on isepuhastuv süsteem, mis tolmupüüduritega juhatab tolmuosakesed korpuse sisse jäävatest tähtsatest komponentidest mööda, arvutist välja tagasi. Nii püsib jahutus kauem efektiivsena.

Kiirlaadimisega saab poole tunniga pool akut täis. Tavalise adapteriga läheb küll kauem, aga kuna arvuti toetab USB C pordist laadimist, siis ei pea alati ROG spetsiaal-kiirlaadijat kaasas kandma.

Ekraan on mänguriarvutile omaselt kiire reageerimisega, kitsaste (5,6 mm) servadega ja DCI-P3 värviruumi katva värviesitusega. Kontrasti aitab suurendada Dolby Vision. WQHD resolutsiooniga ekraan toetab kuni 165 Hz värskendussagedust. Mudelivalikus on veel 4K ekraan 120 Hz värskendussagedusega.

Ülikiire on ka mehaaniline klaviatuur. Reageerimisajaks on tehnilistes andmetes märgitud 0,2 millisekundit. Tavaliselt sülearvutitel seda numbrit välja ei tooda, seega on raske teistega võrrelda, aga optilise ja mehaanilise reageerimisega madalad klahvid peaksid olema sel tipp-mänguriarvutil spetsiaalselt kiired ning vastupidavad. Klahvilülitid on testitud vastu pidama kuni 100 miljonit klahvivajutust.

Mälu võib masinal olla kuni 48 GB (DDR4), kasutada saab korraga kuni kolme SSD-d (RAID-is), portidest on esindatud Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen2 Type-C, kolm USB 3.2 Gen 2 Type-A pesa, SD kaardi pesa, HDMI 2.0b, RJ45 võrgupesa ja audio sisend-väljund.

Arvuti kaalub 2,6 kg.

ROG Zephyrus M16 on eelmisest masinast kompaktsem ja väiksem. 16-tolline ekraan on seekord mahutatud 15-tollise eelkäijaga ligilähedaselt sama suurde kesta. Ruumi kokkuhoid on saadud ekraaniääri veelgi rohkem vähendades.

Zephyrus M16 pole nii kitsalt tippmänguritele mõeldud ning võimalike kasutajatena nähakse ka kunstnikke, turundajaid, programmeerijaid, video- ja fototöötlejaid.

Ekraani ja külje suhe on rekordiliselt 94%, mis teeb ekraaniääred üliõhukeseks, kuid siiski on ekraani ülemisse serva ära mahutatud veebikaamera. Külgedelt on ekraaniäär 4,6 mm paksune.

15-tolline WQHD resolutsiooniga ekraan pakub samuti kuni 165 Hz värskendussagedust mängude jaoks, DCI-P3 värviruumi ja Dolby Visioni tuge. Tippmudeli protsessoriks on Inteli uusim ja kiireim Core i9-11900H, mille taktsagedus küündib kuni 4,9 GHz-ni. Graafikakaardiks on GeForce RTX 3070. PCIe 4.0 SSD ketas võib mahutada kuni 2 TB. Lisada saab ka teise SSD.

Kuus kõlarit Dolby Atmose toega annavad välja päris tõetruu heli nii mängudeks kui filme vaadates. Mikrofonid on tehisintellekti toega mürasummutusega.

Portidest on olemas Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 2 Type-C, USB 3.2 Gen 2 Type-A, USB 3.2 Gen 1 Type-A, microSD kaardilugeja, HDMI 2.0b, RJ45 võrgupesa ja audio sisend/väljund.

Selle arvuti eeliseks on kergus ja kompaktsus: korpus on 19,9 mm paksune ja kaalub sülearvuti vaid 1,9 kg. kiirlaadimisega saab 50% akust täis samuti 30 minutiga, aku tööaeg on tavakasutuses keskmiselt 10 tundi, aktiivselt mängides oluliselt vähem.

Vaata uute ROG mänguriarvutite esitlust siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.