Sülearvutid

ASUS tutvustas uusi sülearvuteid unikaalse keerleva juhtnupuga

Rubriiki toetab

ASUS tõi välja mitu uut mudelit kahele sülearvuti seeriale Vivobook Pro ja ProArt Studiobook. Mõlemad on suunatud loomeinimestele, kelle jaoks arvuti on põhitöövahendiks.

Uute mudelitega on ASUS suuremat rõhku pööranud kasutusmugavusele ning välja toonud täiesti unikaalse lahenduse keerleva juhtnupu näol, mis on mõeldud täiendama puuteplaati ja hiirt ning võimaldab kiiremini ja sujuvamalt erinevates programmides tööd teha.

Esimese hooga on koostöös Adobe’iga keerlev juhtnupp integreeritud nende nelja programmiga – Photoshop, Lightroom, Premiere Pro ja After effects. Tootja sõnul loodetakse tulevikus programmide ringi laiendada, millega saaks uut juhtsüsteemi kasutada.

ASUS on fookuse suunanud ka pildikvaliteedile ning pakub mõlemas mudelirivis nüüd OLED ekraaniga mudeleid. Neid saab erinevas konfiguratsioonis kuni 4K resolutsiooni ning 16:10 ekraaniresolutsiooniga.

Samuti soovitakse kasutajale anda võimalus oma arvuti protsessori juures ise valik teha ning seepärast saab ProArt Studiobook kui ka Vivobook Pro mudeleid nii Inteli kui ka AMD protsessoritega valida.

ProArt Studiobook 16 on eelkõige mõeldud oma ala professionaalidele näiteks video- ja fotokunstnikele ning sisuloojatele. Valikusse lisandub kaks 16 tollise ekraaniga mudelit – tavaline ja Pro.

Peamine vahe on neil protsessoris ja graafikakaardis. Esimest saab AMD Ryzen9 ja Intel i9 seeria protsessoritega, millel NVIDIA GeForce RTX 3060 ja 3070 graafikaardid. Pro mudelil on aga valikus ka Inteli Xeon seeria protsessor ning RTX seeria graafikakaardid.

Arvutitel on laiendatavad mälupesad ning kuni 4TB mälumahtu ning 64 GB muutmälu.

Nagu öeldud, leiab nendelt mudelitelt ka uue füüsilise keerleva juhtnupu. Lisaks on puuteplaadile lisatud ka kolmas füüsiline klahv, mis erinevates programmides töötamist hõlbustab. Puutepaneeli on võimalik kasutada ka koos puutepliiatsiga.

Olemas on nii USB kui ka USB-C ühendused, LAN, HDMI, DC-in ning kõrvaklapi ühenduseks pesa. Eraldi pesa on ka SD kaardi jaoks koos SD Express 7.0 toega.

ASUS Vivobook mudeliseeria täienes aga Pro mudelitega, mida on kokku neli. Vivobook Pro 14X ja 16X on saadaval RTX 3050Ti graafikakaardiga, samas kui Vivobook 14 Pro ja 15 Pro puhul on võimalik maksimaalselt kasutada RTX 3050 graafikakaarti.

Kõik nimetatud mudelid on OLED ekraanitehnoloogiaga, erinevuseks on vastavalt mudelinimes tähistatud ekraani suurus. Suurematel mudelitel on olemas ka eraldi numbriklaviatuur.

Vivobook seeria mudelitelt füüsilist juhtnuppu ei leia, see on hoopis puuteplaadi ülemisse serva integreeritud. Küll aga on see saadaval ainult 14X ja 16X mudelitel, kasutus on sarnane ProArt mudeli füüsilisele nupule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.