Sülearvutid

Asus tutvustas uut sülearvutit, mida saab kasutada OLED telerina

Rubriiki toetab

OLED ekraanitehnoloogia on sel aastal jõudnud eriti jõuliselt sülearvutitesse ja saanud vabaks ka mõnest oma puudusest nagu näiteks liiga suur energiatarve. Asuse uus 13-tolline Vivobook 13 Slate OLED aga viib selle ekraani uuele tasemele – klaviatuuriosa saab OLED paneelist eraldada ning niimoodi muutub sülearvuti teleriks, millel on eriti kontrastne ja selge pilt. Lisaks saab puutetundlikku ekraani kasutada ka joonistamiseks.

Kui OLED telereid eriti alla 4K resolutsiooniga ei kohta, siis sülearvuti puhul peab leppima siiski Full HD-ga. Ilmselt on sellel valikul kaks põhjust – 4K paneeli liiga kõrge hind ja ka aku kustub kõrgema resolutsiooniga kiiremini. Kuna ekraanipaneel käib klaviatuurist lahti, peab selle taga olema peidus ka aku ja kui see liiga suureks teha, muutub tahvlina kasutatav sülearvuti ülemine pool liiga paksuks ja raskeks.

Arvuti nagu OLED-teler

13,3-tollise OLED ekraaniga sülearvuti on Dolby Vision PANTONE standardile vastav, nelja kõlariga Dolby Atmos heli sobib hästi ka filmide vaatamiseks. Puutetundlikku ekraani saab lisaks sõrmele kasutada ka Asus Pen 2.0 puutepliiatsiga, millel on 4096 survetundlikkuse taset ning neli vahetatavat pliiatsiotsa.

Lisaks tavamudelile on 2022. aasta alguses välja tulemas ka kaks eksklusiivset kunstnikele ja disaineritele suunatud eriväljaannet.

Uuel seadmel on neljatuumaline kuni 3,3 GHz Inteli protsessor, 5 MP eesmine ja 13 MP tagakaamera selgete videokõnede ja ka pildistamise jaoks. Sisseehitatud mikrofonist eemaldab taustamüra Asuse tehisintellekti algoritm.

Kaks-ühes Windows 11-ga sülearvuti Vivobook 13 Slate OLED on maailma esimene 13,3-tolline Windowsiga eemaldatava OLED ekraaniga sülearvuti. Eemaldataval täissuuruses klaviatuuril on 170-kraadised hinged ning ekraani eraldi saab kasutada nii püstipidi kui laiuti.

Kuna ekraanil on 16:9 kuvasuhe, sobib see hästi filmide ja telesaadete vaatamiseks täisekraanil erinevalt 16:10 või 4:3 kuvasuhtest. OLED annab ülihea kontrastsuse, kuna puudub taustvalgustus ja iga piksel süttib eraldi – kontrastsussuhe on 1 000 000:1. Samuti on ülikiire reageerimisaeg – 0,2 millisekundit.

Mängurite jaoks tuleb kaasa ühekuuline Xbox Game Pass Ultimate.

Laadimine käib sülearvutil universaalse USB C pesa kaudu. Komplekti kuuluva adapteriga aku 60% täis 39 minutiga.

Klaviatuuriosa kinnitub ekraanipaneeli külge magnetitega. Mälu on seadmelkuni 8 GB ja välkmälu 256 GB (PCIe Gen 3.0 x4 SSD). Intel Bridge tehnoloogiaga saab arvutis jooksutada mis tahes Androidi rakendusi.

Portidest on valikus kaks USB-C pesa, heliväljund, microSD kaardilugeja. Toitenupul asub (valikuline) sõrmejäljelugeja.

Kaasas on ka ekraanitugi, mida saab kasutada OLED paneeli püstipidi või laiuti lauale seisma pannes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.