Sülearvutid

Asus uuendas pooleteise ekraaniga sülearvutit

Rubriiki toetab

Asus tõi täpselt aasta tagasi välja oma uue sülearvuti, millel lisaks 14-tollisele põhiekraanile on klaviatuuri kohal veel teinegi “poolik” ekraan. Sel aastal sai see arvuti täienduse – täiustati nii hingesid kui sisu.

Asus ZenBook Duo 14 UX482 on üks üsna silmatorkav masin. Lisaks sellele, et sel on suur lisaekraan klaviatuuri kohal, on ära mahutatud ka puuteplaat ja täisklaviatuur. Puutepind enam tõesti klahvide alla ära ei mahu, see on nihutatud klaviatuuri kõrvale, nii nagu esimese põlvkonna masinas ja on tavalisest natuke pisem.

Kuid selleaastases mudelis on tehtud nii sisemisi kui välimisi täiendusi. Näiteks on muudetud arvuti hingede konstruktsiooni. Väiksem ekraan, mis asub põhiekraani all ja klaviatuuri kohal, tõuseb kaant avades natuke üles ja muutub niimoodi ergonoomilisemaks. Hingede konstruktsiooni muutustega saadi korpus isegi 3 mm õhemaks, lisaekraani ülestõstmisel on aga peale parema vaatenurga teinegi kasulik omadus – see tagab ekraani all asuva protsessori tõhusama jahutuse.

Protsessorivalikus on uuel arvutiseerial Inteli uusimad 11. põlvkonna Core i5-1135G7 kuni Core i7-1165G7 seeria ja kiire LPDDR4X-4266 RAM (8 GB kuni 32 GB). Eraldi graafikakaart GeForce MX450 tagab hea videopildi mängides ja videot vaadates.

Põhiekraan on 14-tolline ja Full HD resolutsiooniga, lisaekraan 12,6-tolline ja “lõigatud” Full HD ehk 1920 x 515 pikslise paneeliga. Mõlemad on puutetundlikud.

Veidi on muutunud võrreldes eelmise aasta mudeliga ka ühendused. Küljel on kaks USB-C porti ühe asemel ning sama palju vähenes USB-A portide arv – neid on nüüd üks. USB-C pordid on Thunderbolt 4 ühilduvusega. Lisaks leiab külgedelt HDMI 1.4, microSD kaardi pesa, 3.5 mm kõrvaklapi/mikrofoni pesa. Massmäluks on M.2 SSD kas 512 GB või 1 TB mahuga ja SSD on ka hiljem vahetatav. RAM ehk operatiivmälu aga pole – see on emaplaadile joodetud.

70 Wh aku pole küll teab mis pika tööajaga, kuid peab arvestama, et ekraane on akul toita oluliselt rohkem, kui tavalisel sülearvutil. Ühe laadimisega kestab masin siiski täitsa mõistliku aja, ca 8-9 tundi.

Mida aga teha väiksema lisaekraaniga, mis asub põhiekraani all? Asusel on selle jaoks mõned rakendused, mis kuvavad vajalikku infot. Näiteks saab seal hoida ka käivitatavate rakenduste ikoone, Messengeri või mõne muu suhtlustarkvara jutuka-aknaid, vaadata eraldi väiksemalt ekraanilt mõnda videot. Kõige selle kõrval jääb suur ekraan vabaks muude tööde jaoks. Seega on tegemist tõelise rööprähklemise masinaga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.