Asuse uus kaks-ühes ärisülearvuti näitab teistele, kas oled arvuti taga hõivatud või vaba

Asuse uus õhuke 360-kraadiste hingedega ärisülearvuti Expertbook B7 Flip näitab kaanel oleva LED-tulukesega, kas oled parajasti koosolekul või muidu hõivatud. Kui põleb punane tuli, siis ütleb see töökaaslastele, et hetkel ei tohi häirida. Aga uuel ärikasutaja masinal, mis äsja välja tuli, on muidki häid omadusi, mis Eesti digiriigis toimetamiseks vajalikud.

Muidugi tuleb enne ExpertBooki märgutule tähendus teistele selgeks teha, sest muidu ei tea keegi, mis punane tuli see arvuti kaanel põleb. Kuid lisaks sellele lisale on uuel Expertbook B7 Flip´il sees 5G modem, mis tagab igal pool levialas kontorivõrguga sarnase kiiruse. 5G pole küll veel kogu Eestis saadaval, aga selle leviala laieneb iga kuuga.

Vaba või hõivatud? Asus annab sellest märku ekraanikaane LED-tulega.

Ka WiFi on kiireim, mis praegu saada, kuna arvuti toetab WiFi 6 laiendatud versiooni Asus WiFi Master Premium. 5G maksimumkiirused ulatuvad 4,67 Gbit/s, WiFi 6 laiendatud versioon aga tagab andmeside kuni 300 meetri kaugusel ja kiirusega kuni 3,5 Gbit/s.

Kuna tegemist on tippklassi äriseadmega, siis on ka muud tehnilised näitajad üsna tipust. Protsessoriks on uus 11. põlvkonna Intel Core i7, operatiivmälu 64 GB, graafikat jooksutab Intel Iris Xe ja massmäluks on 2 TB mahuga PCIe SSD.

Aku kestab 12 tundi, laadida saab kiirlaadijaga.

Puutetundlik ekraan on käänatav 360 kraadi, mis lubab masinat kasutada ka tahvlina. Magnetiga kinnitub sülearvuti ekraaniääre külge Asuse puutepliiats, mille tundlikkus on piisav ka joonistamiseks. Ekraanil on moodne 16:10 kuvasuhe, mis on natuke kõrgem, kui standardne Full HD, kuid mahutab püstipidi rohkem infot. Ärikasutaja jaoks tähendab see, et korraga mahub rohkem infot ekraanile. Videote vaatamisel küll jääb must riba ekraani üles ja allserva, aga see ilmselt pole kontoritöö tegija jaoks probleem.

Sülearvutil on neli programmeeritavat kiirvaliku nuppu – Fn + 1, 2, 3, 4. Kasutaja saab ise nende tähenduse määrata, näiteks kas kiirelt Bluetoothi sisselülitamise, veebikaamera sisse-välja lülitamise vms. Videokõnede jaoks on mitu mikrofoni, mis asuvad ekraani ülaservas, kus saab heli ilma arvuti enda tekitatava mürata kõige paremini salvestada (näiteks ei kostu sinna nii hästi klahviklõbin või ventilaatori sahin). Mikrofonid on mürasummutusega.

Ühendustest on olemas kõik vajalik, sealhulgas ka Eesti oludesse sobiv Smart Cardi lugeja, mis toetab ID kaarti. Külgedel on veel täismõõtmetes HDMI, micro-HDMI, mini Displayport, USB 3.2 Gen 2 (2x)Kaks Thunderbolt 4 toega USB C pesa koos laadimise toega, nano SIM pesa 5G andmeside jaoks.

Äriklassi turvalisuse tagamiseks on olemas infrapunakaamera, mis teeb Windows Hello näotuvastust, korpus aga on magneesiumisulamist ning vastab USA MIL-STD 810H vastupidavusstandardile. Klaviatuur on vedelikukindel ning puuteplaadil helendab vajadusel ka numbriklaviatuur, mis on tuttav mõnedest Asuse varasematest mudelitest.

14-tolline Intel Core i7 protsessori, 16 GB RAM-i ja 512 GB SSD-ga mudel hakkab maksma ca 1600 eurot, vingema konfiguratsiooniga mudelite hinnad kerkivad sealt kõrgemale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.