Chromebookide müük näitab maailmas kiiret kasvu

Kuigi Chromebookid on olnud seni üsna nišitoode ja seda ostetakse näiteks kooliarvutiks või mobiilseks kontoritööks, pole see Windowsi masinatega võrreldes veel kuigi levinud. Viimase aasta jooksul on aga Google´i operatsioonisüsteemiga sülearvutite müük teinud 276% kasvu.

Viimase pooleteise aasta jooksul on Chromebookidest saanud haridussektoris üsna levinud arvuti, millele andis hoogu juurde ka kaugtöö ja koduõpe. Chromebookid on tavalistest Windowsiga sülearvutitest tunduvalt odavamad. StockApps.com turu-uuringu järgi kasvas ülemaailmselt Chromebookide müük aastaga 276% ja jõudis 2021. aasta esimeses kvartalis 12 miljoni ühikuni.
7,5 miljoni müüdud arvutiga moodustavad nende seadmete turust HP ja Lenovo 60 protsenti ehk üle poole.

2020. aasta esimeses kvartalis müüdi maailmas umbes 3,2 miljonit Chromebooki (Statista ja Canalyse andmetel), järgmise kuue kuu jooksul aga üleilmne müük koguni kolmekordistus.

Chromebookide suurem nõudlus jätkus kogu 2020. aasta jooksul, kuid kõrghetkel septembrist detsembrini müüdi juba üle 11 miljoni seadme. Statistika näitas aastase müügi kasvuks 2020. aastal 75% ehk 29,6 miljonit tükki.

Kvartalimüügi näitajad olid aga just 2021. aasta I kvartalis kõigi aegade kõrgeimad – maailmas müüdi juba peaaegu 12 miljonit Chromebooki.

Kes domineerivad Chromebookide turul?

Chromebookide müügis domineerivad kaks tuntud tegijat – HP ja Lenovo, kes müüsid 2021. aasta I kvartalis 7,5 miljonit seadet ehk 60% kogu turumahust. Kuid ka teiste müüjate müügikasv on olnud päris korralik.

Acer tarnis sel perioodil näiteks 1,43 miljonit Chromebooki, mis on neil 178% rohkem, kui 2020. aasta I kvartalis. Dell praktiliselt kahekordistas oma müüki miljoni müüdud ühikuni.

Samsung aga tegi kõige suurema hüppe – 2021. aasta esimestel kuudel müüdud Chromebookide arv kasvas aastatagusega võrreldes 2233% ehk 1,2 miljoni ühikuni.

HP aastamüük kasvas samuti palju – 633%, millega kahekordistati oma turuosa.

Ehkki kõik Chromebookide müüjad püstitasid rekordilisi esimese kvartali tulemusi, tõusis HP nende seas taas tippu enimmüüdud Chromebookide arvuga. HP sülearvuteid läks kaubaks 4 miljonit.

Lenovo saavutas jaanuarist märtsini aga 25-protsendilise turuosaga teise koha, järgnesid Acer ja Dell vastavalt 16,1% ja 15,7% turuosaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.