Sülearvutid

Dell avalikustas kaks uut 13-tollist XPS sülearvutit

Dell avalikustas kaks uut XPS seeria sülearvutit.Foto: Dell

Rubriiki toetab

Dell näitas uut XPS 13 ja XPS 13 kaks-ühes sülearvutit. Üks traditsioonilise kujuga ning teine pigem klaviatuuriga iPad Pro-d meenutav tahvelarvuti.

XPS 13

Uus XPS 13 (9315) on kergeim ja kompaktseim XPS, mille ettevõte on siiani loonud.

Uuel sülearvutil on Inteli 12. generatsiooni U seeria i5 ja i7 protsessorid, mis on võrreldes eelmise generatsiooniga võimsamad, kuid samas ka energiasäästlikumad.

Valikus 1200p ja 2400p ekraanid ning mõlemad on saadaval ka puuteekraanina.

Dell kasutas emaplaadi loomisel uut tehnoloogiat ning seetõttu on plaat nüüd eelmise generatsiooni omast 1,8 korda väiksem. Aku on uuel versioonil vaid natuke suurem, kuid lisaruumi arvelt sai seade paremad kõlarid.

Kahjuks eemaldas Dell MicroSD mälukaardi pesa ning ka 3,5mm kõrvaklappide pesa.

Seade läks just müügile Ameerika Ühendriikides ning hinnad algavad 1000 dollarist. Dell avalikustab järgmiste nädalate jooksul, mis maailmajagudes seade veel müügile läheb ning mis hinna eest.

XPS 13 2-1

Uus kaks-ühes versioon on eelmise generatsiooniga võrreldes tohutult muutunud. Kui vana oli 360 kraadi hingega sülearvuti, siis uus XPS 13 2-1 meenutab pigem tahvelarvutit, millel on ümbrisega klaviatuur.

Uuel kaks-ühes versioonil on tavaversiooniga samad protsessorid ning 3K resolutsiooniga ekraan, mida katab Gorilla Glass 7.

Tegu on Delli esimese tavaklassi arvutiga, mis toetab ka SIM ja eSIM kõnekaarti andmeside kasutamiseks.

Kuna seade on sarnaneb palju tahvelarvutile, siis on arvutil nüüd ka kaks kaamerat – 5 MP esikaamera ning 11 MP tagumine kaamera, mis suudab jäädvustada ka 4K videot.

XPS 13 2-1 tuleb kahe USB C Thunderbolt 4 pesaga, kuid samuti ilma 3,5 mm kõrvaklappide pesata.

Sülearvuti jõuab müügile suve lõpu poole, kuid hinda pole Dell veel avalikustanud. Klaviatuuriga ümbris seadmega kaasa ei tule ning see tuleb osta eraldi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.