Delli uued ülitugevad sülearvutid on peaaegu kuulikindlad

Dell tõi oktoobris välja oma uued äriklassi kestvusarvutid Latitude 5430 Rugged ja Latitude 7330 Rugged Extreme, millel välimuselt pole palju ühist praeguste moodsate üliõhukeste kontorimasinatega. Tegemist on pigem “kohverarvutitega”, sest lööke, kuumust, tolmu ja niiskust taluma loodud masinatel peab paksem peaaegu “kuulikindel” kasukas korpuse ümber olema.

Dell Latitude 5430 Rugged on 14-tolline ning varustatud Inteli uusima Tiger Lake´i põlvkonna protsessoritega kuni Intel Core i7-1185G7 mudelini välja. Ärikasutaja jaoks on mõistagi vPro tugi, mälu saab lisada kuni 64 GB, massmälu kuni 2 TB (SSD). Kestvusarvuti on seega ise konfigureeritav üsna suures ulatuses.

Seest leiab kaks 53,5 Wh mahutavusega akut, mis annavad ekstreemsetes tingimustes, kus pole tavaliselt seinakontakti käepärast, üle ööpäeva ehk 25 tundi kasutusaega ühe laadimisega. Kui aga sellest ei piisa, on akud n-ö kuumvahetatavad. Ühe neist saab käigupealt välja vahetada ilma sülearvutit välja lülitamata.

14-tolline ekraan on Full HD eraldusvõimega ja selle heledus on kuni 1100 niti, mis sobib ereduselt ka päikese käes kasutamiseks. Puutetundlik ekraaniversioon toetab kindaga katsumist. Korpus vastab MIL-STD-810H militaarstandardile ning IP53 reitingu järgi talub niiskust ja tolmu. Päris veekindel siiski pole, seega vee alla ei tohiks sülearvutiga minna, kuid vihmasabinat kannatab. Testitud on kukkumist 90 cm kõrguselt.

Porte ja ühendusvõimalusi on parajalt ning neid saab ka juurde lisada. Pistikupesade jaoks pole külgedel ruumikitsikust, seega saab kasutada täismõõtmetes Etherneti porti, USB-porte, Thunderbolti, kiipkaardilugejat. Lisada saab kas LTE või 5G mobiilse andmeside WiFi 6E on sisse ehitatud.

Dell Latitude 7330 Rugged Extreme on veel tugevam. Sellel on IP65 vee- ja tolmukindluse reiting ning vastab MIL-STD-810H kestvusstandardile. Täiesti veekindel pole seegi mudel, kuid peab vastu tolmustes tingimustes (täiesti tolmukindel) ning võib tugeva vihma kätte jääda. Kukkumistestid on tehtud 1,8 meetri kõrguselt, kokku testiti 78 kukkumist erinevatele külgedele ja nurkadele. Korpus peab vastu liiva- ja tolmutormidele, tugevale vibratsioonile, niiskusele, soolaudule, ekstreemsetele kõrgustele, võib töötada plahvatusohtlikus keskkonnas, tugeva päikesekiirguse käes ja järsult muutuvates temperatuurioludes, kus tekib kondenseeruv niiskus. Seega ka see mudel on peaaegu “kuulikindel”.

Ekraan on eelmisest mudelist väiksem, kuid eredam: 13-tolline Full HD ja 1400 nitti. Seega peaks olema nähtav ka ereda päikesevalguse käes.

Uued ülikestvad Windows 11-ga sülearvutid on tellitavad alates 9. detsembrist, kuid nende hinda pole veel avaldatud. Konfiguratsiooni saab üsna suures osas muuta, seega hinnavahemik võib ka vastavalt olla üsna lai.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.