Eee PC on tagasi? Asus näitas oma uut militaartugevusega sülearvutit õpilastele

2007. aastal tegi Asus revolutsiooni oma uue, eriti odava lastele mõeldud pisikese (Linuxiga) sülearvutiga Eee PC, mis pidi hariduse digitaliseerimisele andma uue tõuke. Arvutid aga läksid niigi odavaks ja Eee PC-le pikalt järge ei tulnud. Nüüd on Asus välja tulnud kooliarvutiga BR1100, mis erineb Eee PC-st üsna palju, kuid eesmärk on sama – anda tudengitele ja õpilastele odav, vastupidav ja hea töövahend.

Asus BR1100 tuli välja üsna heal ajal, kui kogu maailmas on koduõppe arvutite järele väga suur nõudlus. Kõigile on vaja on soodsat, vastupidavat, videokõne võimalusega ja lihtsasti parandatavat masinat. Asuse uuel mudelil on militaarstandardile MIL-STD-810H vastav tugevus ja tänu kummisele pehmendusele servades kannatab korpus kukkumist kuni 120 cm kõrguselt kivipõrandale, ilma et nähtavaid vigastusi tekiks.

Kandmiseks on olemas turvaline rihm, et arvuti niisama käest ei libiseks. Klaviatuur on lekkekindel, kui juhtud jooki klahvidele ümber ajama, sisend-väljundpordid on tugevdatud. Näiteks on igat porti testitud kuni 5000 korda, ekraanihingede avamist aga kuni 30 000 korda. Korpusele on testimisel pandud kuni 28 kg raskus, et kontrollida, kas see peab vastu näiteks asjade alla jäädes.

Aku kestab 10 tundi. Kooliõpilase jaoks kasulik funktsioon on ka kiirlaadimine – sellega saab kähku 15 sekundiga laadida piisavalt energiat, et terve koolitunni (45 minutit) vastu pidada.

Arvutil on modulaarne disain, et oleks võimalik väga lihtsalt komponente vahetada. Näiteks saab kergesti eemaldada ja vahetada ekraanipaneeli, klaviatuuri, sisend-väljund portide mooduli, aku ja jahutusploki. Korpus on selle võrra paksem ja robustsem, kuid ka tugevam ja lihtsamini ligipääsetava sisuga.

Asus BR1100 toetab kiireid juhtmevabasid ühendusi WiFi 6 ja eraldi mudelil 4G LTE andmesidet ning mikrofonid kasutavad tehisintellekti abiga töötavat mürasummutust kõne- ja videokonverentsidel osalemiseks.

Lisaks on ühendustest veel olemas USB 3.2 Gen 2 Type-C port, mis toetab laadimist, USB 3.2 Gen 1 Type-A port, USB 2.0 port, HDMI 1.4 lisakuvari või projektori ühendamiseks , RJ-45 Gigabit Ethernet võrgupesa, 3.5 mm audiopesa kõrvaklappide ja mikrofoni jaoks, microSD ning NANO SIM kaardi kombosahtel (vaid LTE toega mudelil).

Kooliarvutil on korralik akadeemilise litsentsiga operatsioonisüsteem Windows 10, Intel Celeron N4500 Protsessor (1,1 GHz kuni 2,8 GHz, kahetuumaline) või Intel Pentium Silver N6000 Protsessor (1,1 GHz kuni 3,3 GHz, neljatuumaline), 11,6-tollise diagonaaliga LED-taustvalgustsega HD ekraan (1366 x 768 pikslit), kuni 8 GB DDR4 operatiivmälu, kuni 128 GB eMMC 5.1 või kuni 1 TB SSD, HD veebikaamera (hämaras pildilt müra eemaldusega ja füüsilise kaameraluugiga turvalisuse jaoks), stereokõlarid. Ekraani saab valida kas traditsioonilise sülearvuti oma (mudel C ehk Clamshell)või puutetundliku ja 360-kraadiste hingedega (mudel F ehk Flip).

Üks omadus, mis loodud spetsiaalselt klassis töötamiseks, on kaaneserval asuv õpetajale nähtav LED-olekuindikaator. See näitab, kas masinal on probleeme internetiühendusega (kiirelt vilkuv) või hakkab aku tühjaks saama (aeglaselt vilkuv, kui järel on alla 20% akust). Kui kõik on korras, siis LED lihtsalt põleb püsivalt ja näitab, et arvuti on sisse lülitatud.

Korpus on kaetud Asuse antibateriaalse BacGuard kattega, mis peaks takistama bakterite paljunemist 99% ja muudab arvuti kasutamise tervisele sõbralikumaks. Seadme pindu võib puhastada ja desinfitseerida alkoholi sisaldavate puhastusvahenditega.

Arvuti hind saab olema alates 330 dollarist (ligi 275 eurot) ning esialgu on plaanis seade müügile paisata Austraalias, Indias ja Põhja Ameerikas. Millal algab kooliarvuti ülemaailmne müük, pole veel teada.

Vaata ka videot Asus BR1100 tutvustusega:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.