Sülearvutid

Framework tõi välja oma esimese Chromebooki

Framework tuli välja oma esimese Chromebookiga.Foto: Framework

Rubriiki toetab

Framework on firma, kes toodab uutmoodi sülearvuteid, mida saab seadme omanik lihtsalt parandada ja uuendada ning seda kõike oma kodus. Ettevõte on veel suhteliselt värske ja on siiani tootnud vaid Windowsi operatsioonisüsteemiga sülearvuteid.

Nüüd laieneb Framework uutele jahimaadele ning toob turule uue ChromeOS operatsioonisüsteemiga versiooni oma sülearvutist.

Tegu on praegu ainsa Chromebookiga, millel saab omanik ise vahemälu ja salvestusruumi lihtsasti vahetada. Frameworki moodulite süsteem lubab lihtsa vaevaga muuta ka seadme pesasid. Valikus on USB-C, USB-A, microSD, HDMI, DisplayPort ja internetikaabli pesa.

Foto: Framework

Kodus saab ise suurendada ka vahemälu mahtu ning salvestusruumi ja vahetada välja näiteks purunenud ekraani, vana aku ja palju muud. Sellel konkreetsel Chromebookil saab kasutaja soovi korral peale panna ka Windowsi ja muuta selle nö tavaliseks sülearvutiks

Chromebooki baasmudelil on 13,5-tolline 3:2 kuvasuhtega ekraan ning 12. generatsiooni i5 protsessor. Seadme hind algab Ameerika Ühendriikides 1000 dollarist ning see jõuab müügile detsembrikuu alguses. Eestis veel Frameworki arvuteid võimalik tellida ei ole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.