Sülearvutid

Google lõpetab Pixel sülearvutite tootmise

Google'i toodetud kõrgklassi sülearvuti Chromebook Pixel. Foto: Google

Google’i riistvara osakonna asepresident Rick Osterloh andis mobiilimessil Mobile World Congress 2017 teada, et ettevõte ei plaani enam tulevikus enda kõrgklassi Pixel sülearvuteid toota.

Nimelt ütles Osterloh, et viimati välja tulnud Pixel sülearvuti jääb vähemalt praeguse seisuga viimaseks seda tüüpi seadmeks. Lisaks ei ole ettevõttel plaanis toota juurde juba väljakuulutatud Pixel sülearvuteid, mis on praeguseks ka välja müüdud.

Pixel sülearvutid olid Google’i toodetud Chrome OS operatsioonisüsteemiga kõrgklassi sülearvutid, mille eesmärgiks oli olla Chromebook inimesele, kes tahab võimsat riistvara koos Google’i tarkvaraga.

Google ei eeldanud, et tootest saab populaarne müüginumber. Seade oli loodud teerajajaks teistele tootjatele ning pidi näitama, milline peaks olema üks korralik kõrgklassi Chromebook. Eeldustele vastavalt müük tõesti eriti edukas ei olnud, kuna inimesed lihtsalt ei soovinud endale kallist sülearvutit, millega ei saa teha eriti palju enamat, kui kasutada Chrome’i veebibrauserit.

Pixel sülearvutite tootmise lõpetamine ei puuduta kuidagi Chromebooke üldisemalt, neid plaanib Google jätkuvalt toetada. See tähendab, et Chrome OS operatsioonisüsteemi kasutavad kolmandate firmade sülearvutid ei kao turult kuhugi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.