Sülearvutid

Inteli uus platvorm toob lõpuks sülearvutitesse kvaliteetsed 8 MP veebikaamerad

Rubriiki toetab

Kui mobiilide kaamerad on juba ammu teinud tohutu kvaliteedihüppe nii esi- kui tagaküljel asuvate sensoritega, siis sülearvutites räägime me ikka veel keskmiselt HD kvaliteediga pildist, äärmisel juhul on mõni parem mudel ka Full HD kaameraga. Intel on oma uue, Evo 4.0 platvormiga aga kehtestamas uusi miinimumnõudeid tootjatele, mis näiteks veebikaamera puhul nõuavad vähemalt 8 MP sensorit.

Kui varem pole arvutitootjad eriti veebikaamerate kvaliteediga pingutanud, sest see nõuab lisakulusid ja ostjad seda omadust tavaliselt eriti ei hinda, siis nüüd, kaugtöö ja kodutöö ajastul on kõik, ka tootjad ise aru saanud, et ülipisikesed sisseehitatud kaamerasilmad sülearvuti ekraani kohal on veebikoosolekute jaoks üsna kehva kvaliteediga. Praegu on ainus võimalus pildi parandamiseks kasutada eraldi välist veebikaamerat.

Miks sülearvutite kaamerad endiselt nii kehvad on?

Paljud tootjad kasutavad oma sülearvutites standardset veebikaamerat mõnelt kindlalt tootjalt ja tellivad traditsioonilise HD mooduli, mis on odav ja mahub 7 mm paksusesse korpusse. Selliseid mooduleid toodab näiteks Micron, kelle veebikaameraid leidub nii Mac´ides kui PC-des. Dell on üliõhukese ekraanikaane sisse tellinud veelgi pisema, 2,5 mm paksusesse korpusesse mahtuva kaameramooduli ja see loomulikult ei tähenda paremat pildikvaliteeti. Sülearvutite veebikaameratega oleme seega praegu samal tasemel, nagu olid nutitelefonid kümme aastat tagasi.

Mis on Intel Evo?

Intel Evo on mõni aeg tagasi Inteli poolt loodud standard, millega esitatakse sülearvutile teatud miinimumnõuded, millele see peab vastama. Näiteks Evo 3.0 nõuab vähemalt Inteli 11. põlvkonna protsessori olemasolu, Iris Xe graafikat, WiFi 6, üle 9 tunni akuaega ja alla sekundi kestvat käivitumist.

Intel Evo 4.0 aga ilmselt kehtestatakse uute Raptor Lake´i põlvkonna protsessoritega sülearvutitele kui tunduvalt karmim standard. Üks selle nõuetest ongi näiteks 8 MP veebikaamera, mida praegu arvutitel veel pole.

Vaata lekkinud infot Evo 4. kohta lähemalt Notebookcheck´i uudisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.