Sülearvutid

Jälle kergemaks: Asuse uus äri-sülearvuti kaalub nüüd vaid 880 grammi

Rubriiki toetab

Alla 1 kg sülearvutid olid eelmise aasta trendiks, Asus on selles osas jälle sammukese uue rekordi suunas astunud ja nende uus 14-tolline ärisülearvuti ExpertBook B9 kaalub nüüd 880 grammi.

Tegemist on Asuse enda teatel maailma kergeima 14-tollise ärikasutajatele mõeldud sülearvutiga. Sellel on näitajad, mis vastavad Intel Evo platvormi nõuetele ning uus masin pakub seega head jõudlust, alla 1 sekundiga käivitumist, pikka akuaega terve tööpäeva jooksul ning korralikku ekraani, mida EVO platvorm nõuabki.

Ülikergel, 880 grammi kaaluval mudelil on 33 Wh aku, kuid saadaval on ka suurema akuga mudel – 66 Wh. See aga kaalub juba üle kilo (1005 grammi).

Aku kestab kogu tööpäeva, lisaks vastab korpus USA sõjaväe militaarstandardile MIL-STD 810H, mis esitab ranged nõudmised kukkumise ja korpuse vastupidavuse osas.

Kuna kaugtöö on praegu väga levinud, siis kergeim ärisülearvuti pakub ärikasutajatele uusimat Inteli vPro platvormi, mis võimaldab sujuvat andmeturvet ja kaughaldust IT-administraatorite poolt nii kodus kui kontoris olevatele kasutajatele.

ExpertBook B9 on varustatud uusima, 11. põlvkonna Intel Core i7 protsessoriga, sisseehitatud Intel Iris Xe graafikaga ning RAID 0 / RAID 1 toega. Kasutada saab RAID-is kuni kahte 2 TB SSD-ketast.

Füüsiliseks turvalisuseks on olemas vargavastane Kensington NanoSaver lukk, lisavarustusena on saadaval Trusted Platform Module (TPM) 2.0 turvakiip, mis salvestab paroolid ja krüptovõtmed. Infrapunakaamera ja nutikas lähedussensor aitavad kiiresti näotuvastusega sisse logida ning arvuti lukustada, kui selle juurest eemale lähed.

Asus on oma 2021. aasta mudelitel pea kõigile lisanud ka kahepoolse mürasummutuse, muidugi on see olemas ka äriklassi ExpertBook´il. Mürasummutus on kahesuunaline ja konverentskõnel eemaldatakse ka vastuvõetava kõne taustamüra, tuues hääle paremini välja. Tehisintellektil põhinev mürasummutus kasutab masinõpet inimkõne eraldamiseks soovimatust taustamürast.

Stereokõlarid on Harman Kardoni sertifikaadiga. Puuteplaadil on aga juba varasemast tuttav puutepinnale kuvatav numbriklaviatuur.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.