Sülearvutid

Ka HP paigaldas uutele sülearvutitele veebikaamera katted

Sülearvutite maailma on haaramas uus privaatsuslahendus, mis on jõudnud ka HP arvutiteni. Firma uutel EliteBook sülearvutitel on nüüd veebikaamera katted, mis tagavad selle, et keegi ei saa kasutajat veebikaamera abil jälgida.

Uutel viienda põlvkonna HP EliteBook 830, 840, ja 850 arvutitel on kõigil metallist veebikaamera kate. Kui osta aga arvuti versioon, millel on puuteekraan, tuleb veebikaamera kattest loobuda, kuna sellisel juhul on ekraani servad nõnda kitsad, et kate ei mahuks ära.

Tavalise ekraaniga EliteBook sülerid saavad võrreldes varasema põlvkonnaga endale kitsamad ekraaniservad ning Inteli kaheksanda põlvkonna protsessorid. Lisaks saab 14-tolline EliteBook 840 võimaluse kasutada AMD Radeon RX 540 graafikakaarti. Varem sai seda graafikakaarti paigaldada vaid 15-tollisele 850 mudelile, kirjutab The Verge. 

Uued EliteBookid jõuavad turule veebruari jooksul, hinnad algavad umbes 835 euro juurest.

Aasta alguses tuli Lenovo välja mitme ThinkPadiga, millel oli füüsiline kate, mille sai veebikaamera ette tõmmata, et veenduda selles, et kasutajat keegi jälgi jälgida ei saaks, kui ta kaamerat ei kasuta.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.