Sülearvutid

Kas sinu sülearvutis peaks olema Windows 10 Home või Pro?

Windowsiga sülearvuti käivitub/Foto: Tanel Meos

Rubriiki toetab

Sülearvuti soetamise juures on kindlasti oluline ka sellel olev operatsioonisüsteem. Windows 10 puhul on vaja teha valik Home ja Pro versiooni vahel. Milline on sulle sobilik?

Home

Üldiselt võib öelda, et tavakasutaja jaoks on Home versioon täiesti piisav. Suuremas osas on Home ja Pro versioonid ka üsna sarnased ning Pro eelistamiseks peavad olema väga spetsiifilised soovid.

Windows 10 Home versioon on suunatud tavakasutajale, kes soovib enda arvutis veebibrauserit kasutada, dokumente kirjutada või mängida. Ehk inimesele, kes ei tee väga spetsiifilisi asju.

Funktsioonide poolest on olemas näiteks digitaalne assistent Cortana, Microsofti uus Edge internetibrauser ning ka mitme töölaua funktsioon, kus saab tööasju hoida ühel töölaual ning eraasju teisel. Tuleb vaid vajutada “Task View” ikoonile ning valida endale sobiv töölaud.

Pro

Pro versioon Windows 10-st on suunatud inimestele, kellel on väga kindlad nõuded enda masinale. Põhilisteks sihtgruppideks on ettevõtjad ning väikeste kui ka suurte ettevõtete juhid.

Üks põhilisi lisafunktsioone, mis tuleb Pro versiooniga, on turvalisus. Operatsioonisüsteemiga tuleb kaasa BitLocker krüpteerimistarkvara, mis lubab kasutajal enda kõvaketast häkkerite eest mugavalt kaitsta. Lisaks sellele ei pea Pro kasutajad alati uuendusi tegema. Selle mõte on vigaste versioonide vältimine, et äritegevuseks kasutatav masin töötaks alati veatult.

Pro versiooniga kaasnevad ka mitmed äridele suunatud lahendused. Näiteks võimalus lihtsa sisselogimisega kasutada Microsoft Azure’i, mis on äridele suunatud pilveteenus. Lisaks sellele pakub Pro versioon veel lahendusi, mis on peamiselt suunatud ärikasutajatele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.