Sülearvutid

Kõik, mida uut pakub Windows 10 oktoobrikuine uuendus

Windows 10 oktoobrikuine uuendus toob tumeda režiimi, võimaluse oma telefoni läbi arvuti juhtida ja pilvepõhise lõikelaua.

Your Phone rakendus

Üks suurimaid uuendusi Windows 10 oktoobriuuenduses on Your Phone rakendus, mis võimaldab läbi arvuti kontrollida nutitelefoni. Hetkel töötab see rakendus  Android operatsioonisüsteemiga telefonide puhul.

Kasutajad saavad läbi oma Windows 10 arvuti vaadata ja juhtida äppe, justkui su arvuti ekraan olekski telefoni ekraan. Samuti on võimalik saata ja vastu võtta tekstisõnumeid, mis su telefoni jõuavad.

Pilvepõhine lõikelaud

Pilvepõhine lõikelaud võimaldab salvestada kõik asjad, mille oled arvutis lõikelauale kopeerinud. Olgu see tekstilõik, link või mõni muu kopeeritav üksus.

Win+V klahvi vajutades saad ligi lõikelaua ajaloole, kusjuures lõikelaud sünkroniseeritakse ka pilve, seega kui kopeerida midagi oma Windows 10 tööarvutis, saab selle rahus oma isiklikus Windows 10 sülearvutis kleepida.

Microsoft plaanib pilvepõhise lõikelaua tuua peagi ka Swift Key rakendusse, mis lubab sul kleepida ja kopeerida näiteks arvuti ja nutitelefoni vahel.

Failivaaturi tume režiim

Tume režiim on Windowsisse hiilinud juba mõnda aega, nüüd jõudis see ka failivaaturisse ehk File Explorerisse. Tavaliselt valge taustaga kaustad ja failid saab nüüd muuta tumedaks.

Kui midagi Start-menüüst otsida, tekkis varem otsingu juurde tulemuste loetelu. Nüüd on lisandunud spetsiaalne eelvaate aken, kus väikselt juba otsitut näha.

Näiteks kui otsid mõnd dokumenti, on dokumendi sisu aknas juba väikselt kirjas. Nii saad kiiremini teada, kas vaadeldav tulemus on täpselt see, mida vaja.

Uus viis teha ekraanipilte

Screen Sketch on uus rakendus, mis lubab sul paremini ekraanist pilte teha.

Uue kiirklahvi, Win+Shift+S abil on võimalik ekraanist pilt teha, määrata, millist osa sellest täpselt kasutada soovitakse ning seejärel tehtud pildile joonistada või kirjutada, et seda seejärel jagada. Screen Sketch on uus rakendus.

Microsoft Edge uuendused

Ka Microsofti veebibrauser Edge saab uuenduste osaliseks. Nüüd on võimalik keelata veebilehtedel videoid automaatselt heliga mängida ning määrata ka käsitsi veebilehti, mis võivad ja ei või videoid heliga taasesitada.

Samuti on Edge saanud mõningaid disainiuuendusi.

Parem HDR ja kiirte jälituse tugi

Windows 10 uuendusega saab Windows paremini aru, millised rakendused ja mängud toetavad HDR pilti ning oskab vastavalt ka ekraani seadeid ümber muuta. Samuti saab Windows 10 nüüd ka kiirtejälituse ehk ray tracingutoe. Kui sul on graafikakaart, mis oskab kiirtejälitust, siis saad peagi ülirealistlikke mänge mängima hakata.

Voolukasutus tegumihalduris

tegumihaldur ehk Task Manager hakkab nüüd näitama seda, millised rakendused enam voolu kasutavad. Seega kui kasutad sülearvutit, saad näha, mis rakendused täpselt su arvuti akut koormavad.

Võimalus teksti suurust muuta

Windows 10 ligipääsetavuse seaded on saanud uuenduse, nüüd on võimalus kogu süsteemis teksti suurust muuta.

Mänguriba uuendused

Mänguriba funktsioon Windows 10-s saab uuenduse, sellel kuvatakse nüüd keskmist protsessori ja graafikakaardi jõudlust, nagu ka keskmist kaadrisagedust.

Lisaks on mänguribal on nüüd ka paremad heli kontrollimise lahendused, et saaksid paremini kontrollida, millist heli salvestatakse või edastatakse.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.