Sülearvutid

Kõik tulevased Chromebookid toetavad Androidi rakendusi

Rubriiki toetab

Vähem kui aasta tagasi teatas Google, et plaanib tuua Androidi operatsioonisüsteemi pealt tuntud rakendustepoe Play Store ka Chrome OS operatsioonisüsteemi kasutavatele Chromebook sülearvutitele.

Nüüd on Android rakenduste tugi ehk Play Store’i olemasolu garanteeritud kõigi uute Chromebookide peal. Täpsemalt puudutab muutus kõiki uusi, ent mitte juba olemasolevaid Chromebooke.

Android rakenduste tugi tähendabseda, et kõiki rakendusi, midasaab kasutada enda Androidiga nutitelefonil, saabsamuti kasutada edaspidi turule tulevates Chromebookides. See on oluline, kuna Chromebooke on kritiseeritud funktsioonide puudumise tõttu. Mahuka Play Store’i sisu toomine Chromebookide peale peaks aitama seda probleemi lahendada. Näiteks on kogu Play Store’i sisu kättesaadav hiljuti välja toodud Aceri kui ka Samsungi Chromebookidel.

Vanad Chromebookid siiski päris tähelepanuta ei jää ning uuendusi lastakse välja ka neile. Google garanteerib, et Chromebooki tarkvara hoitakse uuendatuna kuni viis aastat peale selle turule tulemist.

Avafoto: Samsung

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.