Kuidas oma sülearvutit avalikus wifi võrgus kaitsta?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Privaatsus on internetti kasutades oluline ning seda eriti just enda sülearvutiga avalikus kohas wifit kasutades. Seega tasub endale paigaldada mõned tasuta programmid, mis aitavad soovikorral su identiteeti kaitsta.

Tor internetibrauser

Tor on põhimõtteliselt nagu iga teinegi internetibrauser. Seda eristab teistest aga asjaolu, et see on loodud privaatse netisirvmise jaoks. Siinkohal on tegu ilmselt parima lahendusega, kui soovid, et su tegevused internetis oleksid täielikult privaatsed.

Brauser liigutab kasutaja informatsiooni mööda krüpteeritud kanaleid internetis ringi, enne kui see kasutajani jõuab. Selline lahendus muudab brauseri kasutaja asukoha määramise sisuliselt võimatuks ning krüpteering kaitseb informatsiooni.

Privoxy

See on proxy tööriist, mis lubab kasutajal väga täpselt kontrollida, milline osa tema internetikasutusest privaatne peab olema. Eeliseks on ka see, et teenus on saadaval mitte ainult Windowsile, Macile ja Linuxile vaid ka Androidile ja iOS’ile. Seda saab kasutada koostöös paljude erinevate veebibrauseritega.

Privoxy miinuseks on aga tema keerukus. Nimelt nõuab teenus enne kasutamist korralikult aega, et see paika seada ning sätetes tuhnimine võib paljude jaoks olla keeruline.

Hotspot Shield VPN

Hotspot Shield on privaatsustarkvara, mille ülesandeks on kasutaja IP-aadressi peitmine ning liikluse krüpteerimine. Seega kui otsid tarkvara avalike wifi alade jaoks, siis see on ilmselt parim lahendus.

Teenus tuleb kahes variandis. Tasuta variant on täiesti kasutuskõlblik. Taluda tuleb lihtsalt mõnda tüütut reklaami. Tasuline variant pakub reklaamivaba kasutamist ning ka lisafunktsioone.

TunnelBear

Jällegi on tegu VPN tarkvaraga, kuid TunnelBeari kasuks räägib selle kasutusmugavus. Teenus on väga lihtne, seega peaks selle kasutamisega saama hakkama igaüks. TunnelBear lubab muuta enda interneti kasutuse anonüümseks.

TunnelBear on tasuta ning teenust saab kasutada paljude eri internetibrauseritega. Siiski on seatud 500 megabaidine mahupiirang kuus, mida ületades tuleb kas hakata maksma või oodata järgmist kuud.

Siiski tasub meeles pidada, et avalike wifi võrkudega kaasnevad alati ohud ning neid kasutades tasuks olla ettevaatlik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.