Sülearvutid

Kuidas vanal ja aeglasel arvutil ka uuemaid mänge mängida?

Arvutimängude graafika muutub üha keerukamaks ja nende maht aina suuremaks. Nii pole imestada, et paljude nende mängimiseks on vaja võimsamat graafikukaarti ja paremaid komponente.

Aga vanemate arvutite omanikud ei pea muretsema, sest ka lahjematel raalidel on võimalik uuemaid mänge mängida. PCmag on selleks otstarbeks mõned nipid jaganud.

Vähenda mängu graafika nõudeid

Mängude graafika seaded ei pruugi alati automaatselt arvestada arvuti jõudlusega. Tihti on need vaikimisi oluliselt nõudlikumad ning sellisel juhul on abiks mängu seadete muutmine.

Lihtsaim viis on alustada resolutsiooni vähendamisest, samamoodi on abiks varjude ja muude graafiliste efektide välja lülitamine.

Redditis on olemas eraldi grupp r/lowendgaming, mille kaudu asjahuvilised soovitusi võivad leida.

Seadista konfiguratsioonifaile

Kui aga arvuti on nii vana, et eelnevast suurt abi ei ole, siis aitab mängude konfiguratsioonifailide muutmine. Päris uisapäisa ei tasu seal ise seadistusi muutma tormata, abiks asjast aru saamisel on näiteks YouTube’i kanal LowSpecGamers. Sealt saab erinevate mängude jaoks näpunäited ja nippe, mis ka toimivad.

Lisaks on olemas ka eraldi tarkvara, mis vajalike muudatusi konfiguratsioonifailides teha aitavad. Üheks selliseks on Low Spec Experience, mis optimeerib vajalike faile automaatselt.

Mängi üle interneti

Kõige lihtsam viis vältimaks mängude hakkimist on teha seda hoopis üle interneti. Nii ei pea muretsema, kui võimsad komponendid arvutis on ja kas need mängu ka välja veavad. Selleks, et kogemus oleks sujuv, tuleb veenduda, et kasutatav interneti kiirus oleks piisav.

Kui eelnevad variandid ei tööta, siis on ilmselt arvuti juba liiga-liiga vana, et kerge vaevaga uuemaid mänge mängida. Sellisel juhul tuleb hankida uus arvuti, üritada vahetada mõnd arvuti komponenti, või uurida, kas seadmega saaks ühendada välise graafikakaardi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.