Sülearvutid

Kuus asja, mis tuleks pärast uue sülearvuti saamist kiiremas korras ära teha

hands-woman-laptop-notebook.jpg

Rubriiki toetab

Paljud arvutitootjad püüdlevad sinna poole, et sinu seadmes oleks juba ostes võimalikult praktiline ja ideaalne tarkvara ning sätete komplekt. Reaalsus on aga veidi teine – arvutis on kas üleliigselt tarkvara või on sätted sellised, mis töö tegemist pigem segavad. Siin on tegevused, mida uue sülearvutiga esimesena tegema peaksid.

Uuenda viirusetõrjet

Pea igas arvutis on tootja poolt kaasa pandud mõni viirusetõrje, mis tõrjub pahavara ning hoiab arvuti failid nakatamata. Kuid su arvuti on tõenäoliselt karbis viibinud juba mõned nädalad, pääsemata seejuures internetti. Seega on esimene tegevus oma arvuti internetti ühendamisel uuendada viirusetõrje andmebaasi. Kui sinu arvutist viirusetõrjet ei leia, paigalda mõni esmajärjekorras.

Paigalda Windowsi uuendused

Nagu viirusetõrje, on uuendamata ka Windows. Isegi kui ostad arvuti, millesse on paigaldatud Windows 10, ei ole tõenäoliselt arvuti lahtipakkimise hetkeks sealne Windows 10 kõige värskem. Microsoft avalikustab uuendusi pea iga nädal, sestap ava Windows Update oma arvuti Control Panelist ehk kontrollpaneelist ning lae alla kõige uuemad värskendused.

Eemalda mõttetud programmid

Kas sul on ikka vaja vidinat töölauale, mis iga kord arvuti taha jõudes sind lehvitusega tervitab?. Kui ei, siis ava Control Panel, sealt Default Programs ja sealt Programs and Features ning eemalda programmid, mida sa ei vaja.

Paigalda meelepärane veebibrauser

Microsoft Edge ja Apple Safari – need on brauserid, mis sinu arvutiga kaasa võivad tulla. Samas ei pruugi selle sätted, kiirus ning efektiivsus sulle meeldida. Esmajärjekorras võiksid paigaldada mõne veebilehitseja nagu Chrome või Firefox, mis on veidi kasutajasõbralikumad.

Paigalda kontoritarkvara

Üks peamiseid tegevusi, mida arvutiga teha, on kirjutamine, slaidiesitluste loomine, e-kirjade saatmine ning tabelarvutuse läbiviimine. Selleks kõigeks on vaja kontoritarkvara. Üks levinuimaid lahendusi on Microsoft Office, kuid võid vaadata ka Libre Office, Open Office või Apple’i seadmete puhul iWork platvormi poole. Lisaks eksisteerib ka hulk veebipõhiseid kontoritarkvara platvorme, nagu Google Docs ning Office 365 Online. Neid ei ole vaja arvutisse paigaldada, vaid saab kasutada otse oma veebibrauserist.

Too oma failid uude arvutisse

Kui sinu endised failid on paigaldatud pilvekettale, lae alla oma pilveteenuse pakkuja rakendus. Seejärel laetakse kõik sinu pilves olnud failid ka sinu uude arvutisse, kus saad neid kasutada. Alternatiivina võid kasutada välist kõvaketast või mälupulka, et failid vanast arvutist uude kopeerida.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.