Sülearvutid

Lavie Mini – raamatusuurused sülearvutid on varsti tagasi

Rubriiki toetab

Mõned kindlasti mäletavad veel aegu, kui Nokial oli kommunikaator ja Toshiba tegi Libretto – maailma väikseima raamatusuuruse ehk A5 paberilehe formaadis sülearvuti. Lenovo omandas 2016. aastal NEC-i arvutitootmise ja sellest ajast on ta välja toonud NEC-i tooteid Lavie kaubamärgi all. Lavie Mini on jaanuaris esitletud minisülearvuti.

Lenovo näidatud Lavie Mini on vahelüli tahvelarvutite ja sülearvutite vahel – täisvõimalustega sülearvuti on nagu ikka ekraani ja klaviatuuriga, kuid tunduvalt pisem ja kergem, kui mõned kerged ärisülerid. Samas võimsust on sel palju enam, kui tahvelarvutitel. Lenovo sihib uue masinaga aga natuke teistsugust turgu – Lavie Mini peaks olema mõeldud ka arvutimängudeks.

Taskuformaadis arvutil on kaheksatolline puutetundlik ekraan WUXGA (1920 x 1200 pikslise) eraldusvõimega, Inteli uusim, 11. põlvkonna protsessor (võimsaim konfiguratsioon isegi kuni Core-i7 mobiilse protsessori ja Intel Iris Xe graafikaga). Massmälu on 256 GB (SSD), operatiivmälu 16 GB (LPDDR4). Kõige selle juures on kaalu vaid 579 grammi, mis on pea poole vähem, kui mõnedel õhukestel ultrabookidel.

Seda masinat saab igale poole kaasa võtta, kasvõi põlve otsas tööd teha ja mängida ning mahub ka õhukese mapi vahele. Klaviatuur on kitsastes ja kipakates oludes töötamiseks varustatud taustvalgustusega, ekraani kohal asub infrapunakaamera Windows Hello näotuvastuseks. Masinal on sisseehitatud WiFi 6 ja Bluetooth 5 tugi.

Lenovo toob miniarvutile kaasa huvitavaid lisasid, mida tavaliste sülearvutite juures pole nähtud. Näiteks saab tulevikus juurde osta sellise mängukonsooli-liidese, mille nuppude paigutus on sama Xboxiga:

Suurelt ekraanilt pildi vaatamiseks võib Lavie ühendada dokiga, millel HDMI ühendus:

Dokk annab juurde mõned USB pordid ning laadimise. HDMI-ga näiteks oma nutiteleri külge ühendades edastab mängukonsooliks muutunud miniarvuti pilti 4K resolutsiooniga ja kuni 60 kaadrit sekundis.

Ees asuvad stereokõlarid, kuid traditsioonilist hiireplaati ei leia. Seda asendab optiline sensor, millel sõrme libistades saab hiirekursorit liigutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.