Sülearvutid

Lenovo toob turule moodsa ThinkPadi seeria, mis on mõeldud spetsiaalselt noortele

Rubriiki toetab

Lenovo andis välja õhukese, kerge ja erksates toonides ThinkPad Z-seeria, mis nagu võib arvata, on mõeldud Z-generatsioonile. Sülearvutitel on lisaks veel loodussõbralik pakend ja moodne välimus.

ThinkPadi tegevdirektor Tom Butler ütles intervjuus The Verge’ile, et ettevõte on arvutitesse toonud ThinkPadidele omase robustsuse ja äriklassiliku oleku, kuid seda modernsema disainiga.

Arvutist on 13-tolline Z13 mudel ja 16-tolline Z16 mudel. Mõlemal on olemas ka ThinkPadile omane punane hiirenupp ja helendav logo, kuid kõik muu on aga arvutitel uus.

Paljud ThinkPadile omased eripärad on ära kaotatud. Seeriale spetsiifiline klaviatuur on vahetatud tavalise vastu, enam pole numpadi ning arvuti veebikaamera jaoks on ekraani kohal eraldi muhk.

Arvutil on 16:10 kuvasuhe nähtavasti väga väikeste servadega. Mõlemad arvutid kasutavad eksklusiivselt kõige viimaseid Ryzen Pro AMD protsessoreid ning Z16-l saab olla lisaks ka eraldiseisev AMD videokaart.

Arvutitel on ka emaplaadi külge tinutatud vahemälu ning väiksemal versioonil on kõigest kaks USB-C pesa.

Butleri sõnul disainisid nad seeriat kaks aastat ning selleks viidi läbi üle tuhande intervjuu erinevate vanusegruppidega.

Lenovo tahtis teha seadmele ka kaamera, mis on nähtamatult ekraani all, kuid koroonapandeemia ajal muutus veebikaamera kvaliteet suuremaks prioriteediks ning nad hülgasid selle mõtte.

Toote pakend on tehtud taaskasutatavast ja looduses lagunevast bambusest ning suhkruroost. Ühe värvivaliku kaanel võib näha isegi korduskasutatud vegan nahka ning arvutid on toodetud taaskasutatud alumiiniumist.

Lenovo lisas, et arvutid ei tule müügile enne maikuud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.