Sülearvutid

LG uued kerged sülearvutid tulevad rekordihõngulise aku tööajaga

Rubriiki toetab

LG sülearvutitest Eestis küll palju ei teata, aga maailmas on tegemist mitte just päris tipus, aga siiski arvestatava tootjaga kergete ja soodsate sülerite sektoris. Enne suurt tarbijaelektroonikamessi CES 2021 tutvustas Lõuna-Korea tehnoloogiafirma täna oma uusimaid mudeleid, mis Inteli 11. põlvkonna protsessorite toel on üsna rekordilise aku tööajaga.

Kokku tuleb CES-i virtuaalses esitlusruumis tutvustamisele viis mudelit 14- kuni 17-tollise ekraaniga.

Viis mudelit on järgmised:

  • LG Gram 17 (17Z90P)
  • LG Gram 16 (16Z90P)
  • LG Gram 14 (14Z90P)
  • LG Gram 2-in-1 16 (16T90P)
  • LG Gram 2-in-1 14 (14T90P)

Kõigil on 16:10 kuvasuhtega ekraanid, mis pole küll praegu võimust võtva 3:2 formaadiga kaasaminek, kuid pakub siiski rohkem ekraanikinnisvara, kui klassikaline 16:9 Full-HD formaat. Ekraan on sama laiuse juures natuke kõrgem ning näitab seega korraga veidi rohkem infot.

99% DCI-P3 värviruumi hõlmavad uued ekraanipaneelid on sobivad nii meelelahutuseks kui ka tööks, pakkudes erksaid ja täpseid värve.

16- ja 17-tollistel mudelitel on mahukam, 80 Wh aku, mis kestab keskmise koormusega kasutades kuni 19,5 tundi. Väiksemad ja õhemad 14-tollised mudelid on 72 Wh akuga.

Arvutusvõimsusest ei tohiks puudu jääda, sest uutel mudelitel on kõigil 11. põlvkonna Intel Core´i protsessorid, sellega ühilduv Iris Xe graafika ja kiire LPDDR4x mälu.

LG Gram seeria sülearvutid olid varemgi väga õhukesed ja kerged ning CESil esitletavad uued mudelid jätkavad sedasama disainijoont. Lipulaev ehk võimsaim mudel LG Gram 17 kaalub vaid 1,35 kg, mis on nii suure ekraaniga masina kohta väga hea näitaja. LG Gram 16 ja LG Gram 14 kaaluvad vastavalt 1,19 kg ja 999 grammi ning korpuse paksus on 1,68 cm. Lisaks on ekraaniääred disainitud ülikitsaks, et saavutada 90-protsendiline ekraani ja korpuse suhe (seda nimetatakse ka Screen to Body Ratio´ks ehk STBR-iks).

LG uued kaks-ühes mudelid (16- ja 14-tollised versioonid) pakuvad mõlemad võimalust 360-kraadiste pööratavate hingedega muuta sülearvuti tahvelarvutiks ning kaasa tuleb ka pliiats, millega puutetundlikule ekraanile joonistada. Puutepliiats ühildub Wacom AES 2.0-ga, seega oma täpsuse ja tundlikkuse poolest sobib ka profimale kasutajale, kellel vaja ekraanile midagi visandada.

Tavaliselt Las Vegases toimunud maailma üks suurimatest tehnoloogiamessidest CES toimub sel aastal virtuaalselt veebis. LG avab oma näituseboksi samuti CES-i raames online´is 11.-14. jaanuarini aadressil http://Exhibition.LG.com. Seal tutvustatakse uusi sülearvuteid lähemalt, selgub ka nende müügile jõudmise aeg ja soovituslik hind.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.