Sülearvutid

Linux on nüüd Windowsi poes olemas

Rubriiki toetab

Nagu oli selle aasta maikuus lubatud, on vabavaraline operatsioonisüsteem Ubuntu nüüd läbi Windows Store platvormil kättesaadav.

Veel viis aastat tagasi oli Microsoft väga mures enda konkurentide, sealhulgas tasuta Linuxi variatsioonide, pärast, kuid nüüd paistab see aeg vähemalt osaliselt läbi olevat.

Windowsi ametlikus poes on võimalik alla laadida vabavaralisel Linuxil põhinev operatsioonisüsteem Ubuntu. Kuigi tegu ei ole Windowsi asendusega, kergendab see paljude Ubuntu kasutajate elu, kes vajavad pidevalt Ubuntu käsurida. Varem pidid nad arvuti selle jaoks taaskäivitama, kuid nüüd saavad Windowsi sees ülesandeid ära täita.

Tundub, et Microsofti eesmärk ei ole enam mitte operatsioonisüsteemi maha müüa, vaid sellega kaasnevaid teenuseid pakkuda, näiteks pilveruumi või Microsoft 365 teenust, mis kombineerib Windows 10, Office 365 ja Microsofti kaitsepaketi ning on mõeldud spetsiaalselt firmadele.

Tavakasutaja jaoks ei pruugi Ubuntu kerge kättesaadavus väga palju tähendada, kuid professionaalide elu võib see märkimisväärselt mugavamaks teha.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.