Sülearvutid

Microsoft sai patendi painduva ekraaniga tahvelarvuti jaoks

Järjekordne patendileke paljastab, et Microsoftil võib olla plaanis tulla välja volditava tahvelarvutiga, mida saab muuta ka sülearvutiks, muutes osa volditavast ekraanist klaviatuuriks ja hiireks.

Microsofti patenditaotluses on öeldud, et säärane lahendus on mõeldud kasutajatele, kes töötavad väga erinevates keskkondades ja olukordades. Patent määratleb aga ka viisi, kuidas säärasele tahvelarvutile külge ühendada ka füüsiline klaviatuur või dokk.

Lisaks näitab patent, kuidas operatsioonisüsteem, arvatavasti Windows 10, end kasutajatele erinevates olukordades kuvab, kas siis tavalises tahvelarvuti režiimis, olles ühendatud klaviatuuriga ning käitudes justkui sülearvuti, või olles volditud puutetundliku klaviatuuriga seadmeks.

TechRadar kirjutab, et ehkki paljud patendid reaalseks tooteks ei saa, on Microsofti idee kahtlemata huvitav. Arvestades, et patent on loodud aastal 2016, võib oletada, et Microsoft töötab endiselt patendis väljatoodu reaalse lahendamise kallal. Samas on osad patendis toodud elemendid jõudnud reaalsetesse toodetesse, nagu näiteks Microsoft Surface tahvelarvutitele mõeldud klaviatuuride painduv hing.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.