Sülearvutid

Microsoft tahab varastatud sülearvutite sisu kaugelt kustutada

Rubriiki toetab

Microsoft on saanud patendi lahendusele, mis võimaldab sülearvuti kõvakettal oleva info kustutada, saates selleks vaid lihtsa signaali.

Süsteem peaks töötama Qualcommi Snapdragoni protsessoriga arvutites, mis on alati võrgus, millel on 4G moodul ja mis on võrku ühendatud ka siis, kui arvuti on unerežiimis – täpselt nagu nutitelefonidki, kirjutab Techradar. Seda selleks, et sünkroniseerida e-kirju, faile, andmeid ja dokumente ka siis, kui arvuti on kotis.

Nüüd soovib Microsoft seda ühenduvust ära kasutada selleks, et arvuti kõvaketas kaugelt saadetava signaali peale tühjaks teha. Juhul kui seade on varastatud, on kasutajal võimalik saata signaal, mille peale andmed hävitatakse. Vastavalt Microsofti poolt registreeritud patendile toimib süsteem ka siis, kui seadmest on SIM-kaart eemaldatud ja selle 4G ühenduvus välja lülitatud.

Seega muudab potentsiaalne funktsioon arvuti veelgi turvalisemaks. Samas tekitab ta ka uue turvariski, võimaldades arvuti asukohta jälgida üle võrgu ükskõik kust. Ja kui seda saab teha kasutaja, on seda võimalik teha ka teoreetiliselt kellelgi pahatahtlikul. Lisaks pole kasutajal võimalust süsteemi ka täielikult välja lülitada, mis on juba mõningat muret tekitanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.