Sülearvutid

Microsoft töötab välja uut ja lihtsamat Windowsi versiooni

Rubriiki toetab

Koodnime “Polaris” kandev projekt on Microsofti uue ja kergema Windowsi operatsioonisüsteemi versioon, millega soovitakse luua modernsem ja mitmele platvormile korraga sobivam operatsioonisüsteem.

Windows Centrali andmetel on Microsoft kõvasti vaeva nägemas eriti kerge ja lihtsama versiooni välja arendamisel, mis sobiks nii laua-, sülearvutitel kui ka tahvlitel kasutamiseks.

Tegu ei ole Windows 10-l põhineva edasiarendusega, vaid täiesti eraldi platvormiga, mis sarnaneb oma olemuselt rohkem iOS-ile või Chrome OS-ile.

Microsoft on juba midagi sarnast proovinud Windows 10 S versiooniga, kus kasutati universaalset Windowsi platvormi (UWP ehk Universal Windows Platform) ja sellel jooksvaid rakendusi. See versiooni oli siiski uuendatav ka Windows 10 täisversioonile, kuid Polarise versioonil selline variant puudub.

Senini on kasutatud Windowsi enda operatsioonisüsteemi kesta, mis korraldab kasutaja ja süsteemi vahelist andmevahetust, kuid uue versiooni puhul plaanitakse üle minna uut tüüpi variandile CShell. See mõjutab ka traditsiooniliste Windowsi rakenduste kasutust, näiteks võivad toe kaotada sellised legendaarsed programmid nagu Paint ja Notepad.

Lisaks on tõenäoline, et uues versioonis ei näe me enam klassikalist Windowsi juhtpaneeli, vaid see asendatakse tavalisema seadete menüüga.

Igal juhul tundub Microsoftil olevat tõsine plaan Chrome OS-ile ja iOS-ile tulevikus konkurentsi hakata pakkuma. Väidetavalt on Microsoft plaaninud Polarise välja toomise 2019. aastasse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.