Sülearvutid

Microsofti uued tööriistad lubavad lapse tegemistel paremini silma peal hoida

Microsofti juht Satya Nadella. Foto: Lucas Jackson/Reuters/Scanpix

Rubriiki toetab


Arvuti osta targalt –
Arvutitargalt!

Microsoft on laiendanud vanemliku kontrolli funktsioone, tulles välja keskse vanemliku kontrolli avaekraaniga Androidile, uute võimalustega Androidi Edge brauseris ning lastele mõeldud veebilehega.

Microsoft Launcher on Android-seadmetele mõeldud koduekraan, mis kuvab muuhulgas ka seda, kus lapsed parasjagu asuvad ning milliseid rakendusi ja kui palju nad kasutavad. Microsofti koduekraan kuvab ka infot Xbox One või Windows 10 arvutites tehtava kohta.

Teise uuendusena muutis Microsoft Android seadmetele mõeldud Edge veebibrauserit lastesõbralikumaks. Näiteks sünkroniseeritakse Windowsis blokeeritud või lubatud veebilehed nüüd automaatselt telefoni, seega on lastele ka seal kindlatele veebilehtedele ligipääs vastavalt kas lubatud või keelatud.

Viimase uuendusena teatas Microsoft MSN Kids portaali loomisest, mis on alg- ja põhikooliealistele lastele suunatud reklaamivaba keskkond, kus on kureeritud uudised väljaannetest nagu Time for Kids, Popular Science, Sports Illustrated for Kids, National Geographic ja USA Today.

Kõik kolm uut teenust on hetkel kättesaadavad vaid Microsofti beetatestijatele, kuid peagi peaks funktsioonid jõudma ka kõigini.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.