Sülearvutid

Miks ja kuidas puhastada oma sülearvuti klaviatuuri?

Rubriiki toetab

Arvuti klaviatuur on tõenäoliselt üks kõige rohkem katsutud elemente arvuti puhul. Seda katsutakse nii rasvaste, niiskete, määrdunud kui ka tolmuste kätega ja kõik see kleepub kenasti klahvide külge ja valgub klahvide vahele.

Kogu see mustus jääb aga arvuti sisse, muutes selle kasutamise ülimalt ebameeldivaks ja ebahügieeniliseks. Sestap on oluline aeg-ajalt oma klaviatuuri puhastada ning teada, kuidas seda teha.

Krigisev puru klahvide vahel

Esmalt kontrolli, et su arvuti oleks välja lülitatud ning sellega poleks ühendatud ühtegi välist seadet. Klaviatuuri ei soovitata puhastada ka näiteks reisil olles: kui midagi peaks valesti minema, on klaviatuuri asendamine oluliselt lihtsam kodus, kus on võimalik kohe pöörduda vastava parandusasutuse poole.

Kui oled veendunud, et arvuti on välja lülitatud, siis on aeg hakata puhastama. Seda selleks, et kogu tolm ja liikuv puru klahvide alt, pealt ja vahelt minema saaks. Selleks võib kasutada kas pisikest käsitolmuimejat või purki suruõhuga. Poodides pakutakse müügiks ka spetsiaalseid harju, millega klaviatuuri harjates tolm ja puru klahvide vahelt välja tõmmatakse.

On oluline tähele panna, et tolmuimeja ei imeks liiga tugevalt. Vastasel juhul võib see ka klahvid endaga kaasa tõmmata.

Kleepuvad klahvid jäävad sõrme külge kinni

Bakterite ning kleepuvate jälgede puhastamiseks sobib mõni spetsiaalne puhastusvahend, kuid vahendi valimisel tuleks kindlasti jälgida, et see oleks tehnoloogiasõbralik ja mitte väga tugev: liiga intensiivne lahus võib mõjuda halvasti su kätele ning kaotada klahvidele joonistatud tähemärgid.

Niisuta tavalist majapidamispaberit alkoholilahusega ning pühi paberiga üle klaviatuuri. Pehmemast kangast lapp sobib hästi ka klahvivahede puhastamiseks. Kui vajad midagi konkreetsemat, sobib klahvivahede puhastamiseks ka puhastusvedelikuga niisutatud paberisse mähitud teelusikavars.

On oluline märkida, et bakterite eemaldamine ei pruugi olla eriti pikaajaline lahendus, nagu selgus selles loos.

Mõned klahvid saab eemaldada

Osadel sülearvutitel on võimalik eemaldada ka klahvid, nii et klaviatuuri sisemusele saab mugavamalt ligi. Esmalt, tee oma klaviatuurist foto, kui kardad, et ei mäleta, kuhu mõni klahv käis. Kasuta oma küüne serva, et võtta kinni ühest klahvi nurgast ja katsu klahv vaikselt kätte saada, aga ole ettevaatlik, sest paljude arvutiklaviatuuride klahvid on plastikkinnitustega, mis võivad kergesti puruneda.

Seejärel kasuta alkoholilahusega niisutatud paberit, et klaviatuur puhastada. Võid kasutada ka suruõhku, et võimalik puru kätte saada. Kui valmis, aseta klahvid õigetele kohtadele tagasi ja naudi oma värsket ning puhast klaviatuuri.

Klahvide eemaldamise puhul tasub konsulteerida oma arvuti garantiitingimustega, et teha kindlaks, et tegevus nendega vastuolus poleks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.