Sülearvutid

Mis on Windows Hello ja kuidas seda kasutada?

Rubriiki toetab

Oleme mitmete sülearvutite puhul maininud, et seade toetab Windows Hello biomeetrilist tuvastust. Millega aga tegu ja kuidas see  töötab?

Windows Hello on lahendus, mis aitab sul su arvutisse turvalisemalt ja kiiremini, ilma salasõna sisestamata, sisse logida. Kasutaja kindlaks tegemiseks võidakse kasutada sõrmejäljelugejat või näotuvastust. Näotuvastuse puhul ei vaadata aga lihtsalt ainult sinu pilti, vaid tehakse infrapuna 3D-skaneering sinu näost, mille tuvastamise järel sind automaatselt sisse logitakse. Seega, tasub sul arvuti poole vaid vaadata ja sind logitakse sisse.

Selleks, et Windows sind ära tundma õpetada, tuleb sul avada Settings, Accounts, Sign in options ning leida valikutest üles Windows Hello. Sinu senise parooli asemel palub Windows sul seadistada nüüd nelja numbriline PIN-kood, mille abil sisse logida, kui biomeetriline tuvastus toimima ei peaks. Peale koodi seadistamist on kõik väga lihtne. Windows näitab sulle pilti sellest, mida näeb Hello kaamera ning palub sul oma näo täpselt keskele liigutada. Võimalik on luua ka mitu pilti, et Windows tunneks sind ära ka näiteks prillidega.

Nüüd, kui arvuti on lukustatud, tasub sul vaid arvuti kaamera vaatevälja istuda ja arvuti tuvastab sind ning logib sisse. Kusjuures mitme kasutaja puhul logitakse sisse just see inimene, kes arvuti ette istus. Täpselt sama lihtsasti toimib see arvutite puhul, millel on sõrmejäljelugeja, lihtsalt näo asemel tuleb sul näidata sõrmejäljelugejale sõrme.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.