Sülearvutid

Need on kõige pikema akuajaga sülearvutid

Rubriiki toetab

Tahad võimalikult kauakestvat arvutit, et võiksid terve päeva laadijata hakkama saada? Selliste sülearvutite valik kasvab praegu aina kiiremini. Uued energiasäästlikumad protsessorid Intelilt, Qualcommilt, AMD-lt ja muidugi ka Apple´i enda arendatud M1 võivad juba terve ööpäeva tööaega anda. Siin on mudelid, mis peavad tõeliselt kaua ilma laadimata vastu. Tegemist on nii-öelda ametlike aku tööaegadega, eks tegelik kestvus sõltub palju ka sellest, mida arvutiga teha.

Lenovo Thinkpad X1 – 17 tundi

Lenovo uuendas eelmisel aastal oma kergete sülearvutite seeriat Thinkpad X1, mille uusim ja kergeim liige X1 Nano kaalub vaid 907 grammi. Aku tööaja pikendamisele aitab kaasa Inteli uusima 11. põlvkonna protsessor. Protsessorit toetab Inteli Xe graafika.

Apple MacBook Air – 18 tundi

Apple võttis kasutusele enda disainitud kiibistiku ja selle üks põhiomadustest on ka ülimadal energiatarve. Kerge MacBook Air Apple´i enda M1 kiibiga peab vastu 18 tundi.

Dell XPS 13 – 19 tundi

XPS 13 on endiselt Delli üks populaarsemaid mudeleid. Eelmise aasta põhiuuenduseks oli Inteli 11. põlvkonna Tiger Lake´i protsessor ning Inteli Xe graafika.

Delli masin vastab Inteli Evo platvormi tingimustele kasutusmugavuse ja kiiruse osas. Nimelt selle platvormi arvutid peavad ülikiiresti käivituma (uneolekust alla sekundiga töövalmis), olema väga pika tööajaga ning ülikiiresti akut laadima.

LG Gram 17 – 19,5 tundi

16- ja 17-tollistel LG Gram´i arvutitel on mahukas, 80 Wh aku, mis kestab keskmise koormusega kasutades kuni 19,5 tundi.

Hea arvutusvõimsuse ja samal ajal ka akusäästu tagavad 11. põlvkonna Intel Core´i protsessorid, sellega ühilduv Xe graafika ning kiire LPDDR4x mälu.

Dell Inspiron 14 7490 – 20 tundi

Magneesiumkorpusega õhuke ärisülearvuti laeb ExpressCharge´iga 80% täituvuseni tunniga ning kestab täis laetud akuga paarkümmend tundi. Seega laadimiseks kulub väga vähe aega ning võid üsna muretult tööd teha erinevates oludes nii reisides kui kontorist eemal olles.

MacBook Pro 13″ – 20 tundi

MacBook Pro kauakestva aku põhiliseks põhjuseks on nagu MacBook Airilgi uus kaheksatuumaline Apple´i arendatud M1 kiip. 58 Wh akut saab laadida USB-C pesast 61 W kiirlaadijaga. Kiire laadimine ja pikk tööaeg on uute MacBookide jaoks tavaline.

Lenovo Yoga C640 – 22 tundi

Lenovol on õnnestunud Inteli eelmise, 10. põlvkonna protsessoriga arvuti teha rekordiliselt kaua kestvaks – kuni 22 tundi. Masin on 13,3-tollise puute-ekraaniga ning väga kerge (1,25 kg).

Lenovo Flex 5G – 24 tundi

Kuidas nad seda teevad? Lenovo lubab väljakäidud tehnilistes andmetes veel, et video mängimisel võib ulatuda aku tööaeg isegi 25,6 tunnini. Tavakasutuses peaks ööpäevaga laadimata hakkama saama. Masinal on 14-tolline ekraan.

Pika kestvuse põhjus peitub ilmselt sügisel esitletud Qualcommi uuel mobiilsel platvormil Snapdragon 8cx 5G. See on ülimalt energiasäästlik ning pakub keskklassis täiesti korralikku jõudlust.

ASUS ExpertBook B9450 – 24 tundi

Maailma kergeimate hulka kuuluv 14-tolline ärisülearvuti Asuselt on samuti ööpäevase akukestvusega. Kiirlaadijaga saab aku 60% täis juba 45 minutiga. Asus ExpertBook B9450 kasutab 10. põlvkonna Intel Core vPro i7 protsessorit ja kahte SSD ketast kiiremaks andmesalvestuseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.