Sülearvutid

Nokia tuleb välja oma sülearvutite seeriaga Purebook

Nokia on varemgi arvuteid teinud: Nokia Booklet 3G aastast 2009.

Rubriiki toetab

Kunagi olid meil Nokia telerid, nüüd on oodata Nokia sülearvuteid. Esimesed Nokia Purebookid tulevad varsti India turule.

Tegelikult pole Nokia brändi jaoks sülearvutid täiesti uus teema. See on lausa väga vana ja habemega lugu, sest Nokia Data, Nokia arvutite division, tootis juba 1980ndate lõpus arvuteid. See äri müüdi maha 1991. aastal. 2009. aastal otsustas mobiilimaailmas tähelennu teinud Soome tehnoloogiabränd uuesti proovida ja kuulutas välja väikese teistmoodi minisüleri Nokia Booklet 3G, mis jooksutas Windowsit, omas sisseehitatud 3G andmesideühendust ja pakkus Nokia Ovi Maps´i kaarditeenust. Aku tööaeg oli selle aja sülearvutite kohta ulmeline – 12 tundi.

Nüüd on siis Nokia brändi külge juba kolmandat korda asutud lisama sülearvutit. Lekkinud on ka esimesed tiiserid ehk meelitusreklaamid Flipkartis püsti pandud e-poest:

Peale nende kolme sõna plakatil polegi veel eriti midagi rohkemat Nokia uute sülearvutite kohta teada. Meelde võib jätta mudelinimed, mis lekkisid India sertifitseerimisteenusele tehtud taotlusega: NKi510UL85S, NKi510UL82S, NKi510UL810S, NKi510UL165S, NKi510UL1610S, NKi310UL82S, NKi310UL85S, NKi310UL42S ja NKi310UL41S.

Nimedest võib järeldada, kuid see pole veel kindel, et Nokia sülearvutid võivad tulla Inteli i3 ja i5 seeria protsessoritega, kasutavad seega operatsioonisüsteemiks üsna tõenäoliselt Windowsit ning on kerged ja õhukesed.

The Times of India lisab veel mõned infokillud: arvutitel saab olema 14-tolline Dolby Visioni toega ekraan, kaal on 1,1 kg.

Eelmisel aastal tuli Nokia Indias just Flipkarti poe kaudu turule oma uute nutiteleritega, sel aastal striiminguboksidega. Tegemist pole mitte Hiinas Nokia nimelisi nutimobiile tootva ettevõttega HMD Global, vaid Soome enda eheda tehnoloogiafirmaga Nokia, kes praegu on keskendunud pigem võrguseadmete ja 5G tehnoloogia arendamisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.