Nüüd on olemas konnaroheline sülearvuti koolidele ja progejatele, mis tuleb ise kokku panna

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tootja

Eelmisel nädala tuli avalikkuse ette uus omapärane sülearvuti, mis on sisuliselt kest koos klaviatuuri ja ekraaniga ning arvutusvõimsust pakub seadmele pisike Raspberry Pi.

Raspberry Pi peitub rohelistes toonidest seadme klaviatuuri all, mida saab kerge vaevaga eest ära libistada ning koheselt arvuti sisu juurde pääseda. Koheselt on selge, et tegu pole kommertseesmärkidel loodud sülearvutiga. See on kodeerimishuvilistele ning haridusasutustele mõeldud lahendus – täpselt nagu Raspberry Pi isegi.

Sellele, et Pi-top on mõeldud isetegijatele ning tehnikahuvilistele viitab ka asjaolu, et seade tuleb suurematest juppidest ise kokku panna. Ekraan on sel 14-tolline ning 1080p resolutsiooniga.

Pi-top firma tegevjuhi Jesse Lozano sõnul on kerge vaevaga eest libisev klaviatuur mõeldud selleks, et muuta arvuti modulaarseks. Seega kohe peale seadme kättesaamist võivad kasutajad ise hakata sinna oma äranägemise järgi juppe lisama ning arvuti saab olla täpselt selline nagu kasutaja ise soovib.

Aku peaks Pi-topil kestma üle kaheksa tunni ning Raspberry peal olev algeline operatsioonisüsteem lubab teha lihtsamaid asju, nagu veebis surfamine ning ka mõne kontoritarkvara, näiteks Libre office’i kasutamine. Kogu komplekti hind on 319 dollarit, kuid idee poolest saab soetada ka vaid kesta ennast, ilma Pi-ta 284 dollari eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.