Sülearvutid

Nvidia toob võimsad RTX graafikakaardid ka sülearvutitesse

Nvidia GeForce RTX 2080 seeria graafikakaardid jõuavad peagi ka sülearvutitesse, võimaldades ülikvaliteetset ja realistlikku videopildi loomist ka liikvel olles.

Nvidia RTX 2070, RTX 2080 ja RTX 2080 Ti graafikakaardid tulid välja sel suvel. Lauaarvutitele mõeldud uued graafikakaardid on ülivõimsad, toetades kiirte jälituseks kutsutud tehnoloogiat, mis lubab renderdada ülirealistlikku videopilti, näiteks graafilises disainis või arvutimängudes.

Las Vegases toimuval aasta suurimal tarbeelektroonika messil CES 2019 teatas Nvidia, et võimsad graafikakaardid jõuavad nüüd ka sülearvutitesse, tuues realistliku videopildi loomise võimalused ka sülearvutitesse. See tähendab, et näiteks Battlefield V mängu on võimalik sülearvutis mängida kiirusega 60 kaadrit sekundis. Nvidia sõnul annavad uued graafikakaardid süleritele kaks korda enam võimsust kui PlayStation 4 Prol.

Uue graafikakaardiga sülerite ja lauaarvutite võimsus ei pruugi olla võrdne. Sülearvutid on väiksemad ja õhemad, samuti muudab nende kompaktsus seadmete jahutamise keerulisemaks. Päris selge ei ole, kuidas Nvidia võimsa graafikakaardi poolt üles köetud sülereid jahutada plaanib, kuid võib üsna kindel olla, et firma on teinud tihedat koostööd arvutitootjatega.

Uued graafikakaardid toovad seadmetesse ka Deep Learning Super Sampling tehnoloogia ehk DLSS, mis on tehisintellektil põhinev tehnoloogia parandamaks videopildi resolutsiooni, ilma arvuti ressursse liigselt kulutamata.

Esimesed sülearvutid RTX seeria graafikakaartidega jõuavad turule juba selle aasta jaanuaris. Tootjate seas on nimed nagu Acer, Asus, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo Legion, MSI, Razer ja Samsung.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.