Sülearvutid

Odavamaks ja kiiremaks: Samsung tuli välja DRAM mäluta SSD ketastega sülearvutitele

Rubriiki toetab

Samsung Electronics andis teada oma esimeste laiatarbeks suunatud 980 NVMe SSD-de väljatulekust, mis ei kasuta enam omaette DRAM-i ehk dünaamilist vahemälu. DRAM-ist loobumine teeb SSD ketaste ehituse lihtsamaks ning sobib eriti hästi neile, kes liigutavad arvutites suuri faile või mängivad arvutimänge.

Uus 980 NVMe SSD pakub head kiirust, suuremat (kuni -56%) energiatõhusust ja töökindlust. Varem kasutati SSD-de juures dünaamilist operatiivmälu (DRAM) ketta tööks vajalikele andmetele kiiremaks juurdepääsuks, kuid selle puuduseks oli teatud juhtudel aeglasem töökiirus ning mälu kõrgem hind, sest lahendus oli keerulisem.

Samsungi uus SSD aga kasutab hosti mälupuhvri (HMB) tehnoloogiat, mis ühendab SSD ketta otse süsteemi DRAM-iga. See tehnoloogia koos ettevõtte uusima kuuenda põlvkonna V-NAND pooljuhtide ning optimeeritud kontrolleri ja püsivaraga lubabki Samsungi 980 seerial pakkuda NVMe jõudlust lugemisel võrreldes traditsiooniliste SATA SSD-dega kuni kuus korda kiiremini ja soodsama hinnaga. Järjestikuse lugemise ja kirjutamise kiirus on vastavalt kuni 3500 ja kuni 3000 MB/s, juhusliku lugemise ja kirjutamise kiiruseks pakub tootja aga vastavalt 500k IOPS ja 480k IOPS.

Selline lahendus on oluline kasutajatele, kes töötavad ülisuurte failidega või mängivad mahukaid graafilisi mänge. Lisaks ei pea enam nii palju muretsema ülekuumenemise pärast. Thermal Guard tehnoloogiaga on kasutusel uut tüüpi niklikattega kontroller ja soojusvaheti, mis tagavad parema jahutuse ka pikemat aega sülearvutit maksimumvõimsusega tarvitades.

Veel on uuel SSD-l varasema 970 EVO-ga võrreldes paranenud energiatõhusus kuni 56%, mis lubab sülearvuti kasutajatel energiatarbimist paremini hallata ja aku tööiga pikendada.

DRAM-ita Samsungi 980. seeria SSD-d on saadaval mahult kõigis väiksemates versioonides, saada pole vaid mitmeterabaidiseid mudeleid. Kuid sülearvutitele ilmselt piisab ka neist variantidest:

  • 250 GB SSD soovitatud hinnaga 49,99 dollarit
  • 500 GB SSD soovitatud hinnaga69,99 dollarit
  • 1 TB SSD soovitatud hinnaga 129,99 dollarit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.