Sülearvutid

Oma vana arvuti saab nüüd muuta Chromebookiks, mis töötab hästi ka Microsoft Office’iga

Foto: Neverware

Rubriiki toetab

Tarkvarafirma Neverware on juba mõnda aega pakkunud lahendust, mis lubab muuta vana arvuti Chromebookiks. Nüüd on ettevõte aga tarkvara uuendanud, et seda kasutajatele veel ahvatlevamaks muuta.

Kuigi Chrome OS on hea, toetub see tugevalt Google’i pakutavatele internetiühendust vajavatele teenustele. Neverware pakub aga versiooni Chrome OS’ist, mis integreerib operatsioonisüsteemi ka Microsofti Office 365 kontoritarkvaraga.

Selline lahendus on suunatud põhiliselt haridusasutustele, kelle arvutisüsteemid toetuvad tugevalt just Microsoft Office tarkvarale, kuid kelle vanemad arvutid oleks hea üle viia just Chrome OS’i peale. Sellisel juhul ei peaks hakkama kool kogu süsteemi Google’i teenustesse ümber kolima.

Tasub mainida, et ka varem oli võimalik Office’i teenuseid Cloudware’i CloudReady operatsioonisüsteemil kasutada, kuid uus lahendus muudab selle lihtsamaks nii õpilastele kui õpetajatele. Lahendus on välja töötatud koostöös Microsofti endaga, seega ei pea haridusasutused kartma, et saavad endale kehvasti toimiva operatsioonisüsteemi noorelt tarkvarafirmalt.

Kuid iga kasutaja saab soovi korral oma vana arvuti Chromebookiks muuta, pikemalt saad selle kohta lugeda sellest Geeniuse loost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.