Sülearvutid

Red Doti auhinna võitis hiir, mis töötab puuteplaadi ja puldina

Rubriiki toetab

Sülearvutitega eraldi hiirt kaasas kanda on tüütu: see on piisavalt suur ja ümar ning vajab tavaliselt adapterit USB-pessa. Hiinas mõeldi välja aga selline lisaseade, mis on korraga nii ülikompaktne hiir kui puuteplaat ning seda saab kasutada õhuviibetega juhtimiseks. Cheerpod teenis sel aastal välja ka maineka Red Dot´i disainiauhinna.

Sisendseadme pikkus on vaid 6 cm. Väljanägemine meenutab pigem akupanka kui hiirt. Seda on võimalik kasvõi taskus kaasas kanda. Samas pakub Cheerpod mitme lisaseadme funktsioone ühes kestas: lohistades mööda lauda on see tavaline hiir, pealmist puutepinda sõrmega libistades aga puuteplaat ning õhus hoides Powerpointi esitluspult koos viipejuhtimisega.

Puuteplaat toetab kõiki arvuti puuteplaadi toiminguid: töölaua vahetamine, sisse/välja suumimine, veebilehe kerimine jne. Powerpointi kaugjuhtimispuldina aitab aga seade slaide vahetada, laseriga võib osutada ekraanile ning õhus viibeldes arvutile käsklusi anda.

Aku kestab ligi 20 päeva, PC ja Maciga ühildub seade üle Bluetoothi. Seega USB-pesa hõivavat spetsiaalset adapterit pole vaja. Samuti võib osundus-seadme ühendada telefoni või tahvelarvutiga.

Hiire on disaininud Hiina ettevõte AZ Industrial Design Co ning toodab CheerDot Co., Ltd Pekingis asuvas tehases. Hind on ligi 50 dollarit.

Vaata lähemalt, kuidas kolm-ühes hiir (arvutihiir, puuteplaat, esitluse juhtimise pult / õhuviipe-hiir) töötab:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.