Sülearvutid

Samsung kuulutab uue mahuka SSD valmimisega kõvaketaste aja lõppu

“Samsungi uus 4-bitine SATA SSD toob kaasa massiivse muutuse, millega tarbijad hakkava kasutama terabaidiseid SSDsid. Me uuendame järk-järgult oma tooterivi tarbija ja ärikasutajate segmentides ning sellised SSD võtavad kiiresti kogu turu üle.”

Sellise julge lubaduse andis Samsung Electronicsi asepresident Jaesoo Han pärast seda, kui firma hakkas masstootma uue QLC tehnoloogiaga SSDsid. QLC ehk quad-level cell tähendabki seda Jaesoo Hani mainitud 4-bitist tehnoloogiat, ehk igale SSD elemendile mahutatakse neli bitti infot. Senine tehnoloogia on olnud 3-bitine.

Esimesena lükkas Samsung uue tehnoloogiaga masstootmisse 4-terabaidise mahuga SSD. Järjestiklugemise kiirus on sellel 540MB/sek ja järjestikkirjutamine 520MB/sek, kuigi ilmselt aeglsemaid juhulugemise ja -kirjutamise kiiruseid Samsung veel ei avaldanud.

Kogu lokulöömisele lisaks ei ole veel ka teada toote täpset nime, eluiga ega hindagi, mis teeb Samsungi teate tõsisema hindamise natuke keeruliseks. Kui aga need on konkurentsivõimelised, võivad tavaliste pöörlevate osadega kõvaketaste viimased eelised olla lõplikult kadunud.

Igatahes lubas Samsung veel tootmisse lasta ka 2- ja 1-terabaidised mudelid, mis on sülearvutitesse sobivas 2,5-tollises mõõdus.  Lisaks on tulekul ka soodsamad 128-gigabaidised nutitelefonidele mõeldud mälukiibid ja järgmisel aastal veel mahukamaid SSD-sid.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.