Sülearvutid

Samsung võib uude Windowsiga sülearvutisse panna oma Exynos-protsessori

Rubriiki toetab

Lisaks Intelile ja AMD-le on teisigi, kes sülearvutite maailma sukelduvad, näiteks Qualcommi protsessoriga on välja tulnud juba mitmeid odavaid Chromebooke. Samsungi arendatav Exynos-seeria kiibistik on siiani olnud nutitelefonides, tahvlites, nutikellades, kuid nüüd võivad need jõuda koos AMD graafikaga Windowsiga sülearvutitesse.

ZDNet Korea ja Sammobile´i põhjal peaks uus Samsungi sülearvuti oma protsessoriga turule jõudma selle aasta teises pooles. Selles masinas on ilmselt Exynos 2200 kiibistik, mis on jaanuaris esitletud uue Exynos 2100 järeltulija.

Exynos on küll ARM-arhitektuuriga protsessor, kuid aina enam Windows 10 rakendusi töötab juba ka sellel arhitektuuril.

Samsungi Exynosega sülearvuti hakkab otseselt konkureerima turul, kus praegu on Qualcomm oma Snapdragon 8cx Gen 2 5G kiibistikuga. Trend kas oma protsessorit või Intelile alternatiivset riistvara kasutada on praegu süvenemas ning lisaks AMD-le on konkurentsi ilmunud ka Qualcomm, keda tuntakse rohkem mobiiliprotsessorite tootjana. Huawei võib samuti hakata peagi tootma oma riistvaraga (Hisilicon) sülearvuteid. Apple lõi enda kiibi M1 uue MacBook Airi jaoks, Samsung on järgmine ettevõte selles reas.

Mis sellest kasutajale kasu on? Siiamaani on näha olnud, et uued alternatiivsed kiibistikud on viinud sülearvutite aku tööaja ühe laadimisega juba ööpäevani, samuti on suurenenud arvutusvõimsus ning vähenenud masinate letihind. Kaalu ja korpuse paksuse vähenemisele on kaasa aidanud uute mobiilsete kiipide väiksem jahutusvajadus, mistõttu pole vaja korpusesse mahutada suuri jahutusventilaatoreid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.