Sülearvutid

Samsungi uued Galaxy Book seeria sülearvutid võtavad mobiilidelt üle mitmed head omadused

Rubriiki toetab

Samsung esitles oma sülearvutiseeria Galaxy Book uut perekonda, milles maailma mobiilitootja number üks kasutab mitmeid mobiilidelt üle võetud omadusi, nagu mobiiliga võrreldav korpuse paksus ja AMOLED ekraan.

Galaxy Book Pro kasutab AMOLED-ekraani, mis on tuttav juba tipptelefonidest ja Galaxy Book Pro 360 on omakorda puutetundliku Super AMOLED ekraaniga. AMOLED on Samsungi ekraanitehnoloogia, mis eriti ereda paneeliga ja ehedate värvidega ning mida kasutatakse nutikelladest ja nutitelefonidest tahvelarvutiteni.

Galaxy Book Pro ja Pro 360 ekraanil saab kasutada ka intelligentset värviseadistust, mis häälestab värvid automaatselt vastavalt tegevusele. Filmide ja mängude jaoks kasutatakse üht, fototöötluseks teist värviprofiili ja silmade koormuse vähendamiseks on olemas kuni 70% vähendatud sinise valguse režiim.

AKG kõlarid annavad sülearvutile paremate bassidega heli ja ruumilise helipildiga Dolby Atmos lisab parema kinoelamuse, kui filme vaatad.

28. aprillil esitletud arvutid on Samsungil kõige kompaktsemad: Galaxy Book kaalub 610 grammi ja on 15,4 mm paksune, Galaxy Book Pro 870 grammi ja 11,2 mm ning Galaxy Book Pro 360 1063 grammi ja 11,5 mm. Vaatamata väga õhukesele koprusele on kõik arvutid tugeva alumiiniumkorpusega ning materjalina kasutatakse eriti kerget ja vastupidavat lennukialumiiniumi.

Aku kestab sülearvutitel ligi 20 tundi, kasutatakse USB C adapteriga 65 W kiirlaadijat.

WiFi on ligi kolm korda kiirem, kui eelmisel põlvkonnal, kuna kasutatakse WiFi 6E adapterit. Valitud mudelitel on 5G modem.

Kõigil kolmel 2021. aasta mudelil on viimase põlvkonna riistvara, sealhulgas 11. põlvkonna Intel Core protsessor ja Inteli Iris Xe graafika. Galaxy Book Pro ja Pro 360 on sertifitseeritud Intel Evo platvormil, pakkudes kiiret sisselülitumist, mida Evo nõuab ning kauakestvat akut.

Samsungi uutel Galaxy Bookidel on integreeritud Pro klaviatuur kummiste klahvikatetega, et pakkuda mugavamat tekstisisestust. Klahvikäik on väike – 1 mm ja klahvid väga vaiksed. Puuteplaat sai võrreldes eelmise põlvkonna masinatega 23% suuremaks.

Stuudiorežiimi abil saab Samsungi arvutitega luua videokõne jaoks sobiva keskkonna, mis aitab parimal viisil pilti ja heli edastada. Siis lülitub kasutusse intelligentne mürasummutus, mis tõrjub taustahelisid, veebikaamera pilti parandatakse kehvades valgusoludes ja ekraanisalvestiga võib ekraanil toimuvat lihtsalt talletada. Selleks on kaasas Samsung Studio Plus, mis salvestab ekraanipildi koos häälega.

Galaxy Book Pro 360 puutepinnaga kaks-ühes mudelil on veel kaasas ka täiustatud S-pliiats, mis nüüd 2,2 korda paksem, et oleks mugavam kirjutada või joonistada. S Pen sobib hästi märkmete tegemiseks olulistel koosolekutel või tundides või lihtsalt ekraanile joonistamiseks. Arvutil on pintseldamiseks erinevate digipliiatsitega kaasas eel-installitud rakendus Clip Studio Paint.

Muidugi on Samsungi sülearvutid ka otseühenduses Samsungi telefonidega, mobiilist saab äppi kasutada Windowsi liidesega arvutiekraanil ja arvutist saab otse vastu võtta mobiilikõnesid. Arvutist saab korraga käivitada kuni viis Androidi mobiilirakendust.

Ka Bluetooth-ühendusel on lisavõimalusi, mis just Samsungi ökosüsteemis teisi seadmeid tihedamalt toetavad kui teiste tootjate omi. Näiteks ühenduvad Samsungi Galaxy Bud kõrvaklapid Galaxy Book seeria seadmetega vajadusel ilma lisaseadistusteta. Samsung Notes sünkroniseerib aga kõigi Samsungi seadmete vahel märkmeid.

Galaxy Book seeria sülearvutitel on ühilduvus Samsungi nutikodu keskkonnaga SmartThings, kuhu arvuti integreerub ja sellest saab nutikodu tulesid sisse-välja lülitada, temperatuuri muuta või (Samsungi) köögiseadmeid käivitada. SmartThings Findi abil saab kiiresti leida Bluetoothiga seotud Galaxy nutitelefoni, tahvelarvuti või muud (Samsungi) kantavad seadmed. Seega on Samsung päris osavalt sidunud oma teiste kategooriate tooted, et need omavahel paremini töötaksid.

Galaxy Book Pro 360 ja Galaxy Book Pro on saadaval nii 13- kui 15-tollise ekraaniga, Galaxy Book 15-tollise ekraaniga. Euroopasse on uus masinaid müügile oodata mai keskel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.