Sülearvutid

Samsungi uute Chromebookide juures leiab mitu huvitavat lahendust

samsung-chromebook-pro-plus2.jpg
Samsungi Chromebook Pro. Foto: Samsung

Rubriiki toetab

Eelmisel nädalal Las Vegases toimunud tehnoloogiamessil CES 2017 tuli Samsung välja kahe uue arvutiga, milleks on Samsung Chromebook Plus ja Chromebook Pro.Mõlemat sülearvutit saab kasutada ka tahvelarvutina.

Mõlemad sülearvutid on oma olemuselt hübriidarvutid, mis tähendab, et seadme ekraan pöördub arvuti põhjale, nii et süler muutub tahvelarvutiks. Uued Chromebookid on spetsiaalselt kohandatud ka Androidi rakenduste jooksutamiseks, kirjutabThe Verge.

Ekraanil kirjutamiseks on lisaks klaviatuurile võimalik kasutada ka puutepliiatsit, mis käib arvuti korpuse sisse ning sealt välja võttes kuvab ekraanile menüü erinevate valikutega puutepliiatsi kasutamiseks. Puutepliiatsit võib lisaks kirjutamisele ja joonistamisele kasutada ka erinevatele elementidele osutamiseks.

Google toetab puutepliiatsit ka oma Google Keep rakenduses, mis sünkroniseerib märkmed kõikidesse kasutaja seadmetesse. Google kasutab ka pilvetehnoloogiat, et parandada pliiatsi täpsust ehkarvuti ennustab, kuhu sa pliiatsi järgmiseks asetada võiksid.

Mõlemad seadmed kaaluvad veidi üle kilo ning neil on 12,3-tolline, 2400×1600 resolutsiooniga LED-ekraan, 4 GB muutmälu ningkaks USB-C pesa, mille abil on võimalik lisaks 4K-video edastamisele ka arvutit laadida. Lisaks on Chromebookidel kaSD-kaardi pesa. Salvestusruumi on seadme sisse ehitatud 32 GB.

Kui odavamaChromebook Plusi juures on kasutuses ARM’i protsessor, siis kallima mudeli seest leiab Inteli M3 protsessori. Samsung lubab mõlema arvuti aku tööajaks vähemalt kaheksa tundi.

Odavam Chromebook Plus jõuab kasutajateni 440 dollari eest juba veebruaris, kallim Chromebook Pro jõuab ilmselt müügile selle aasta aprillis.

Foto: Samsung

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.