Tahad prillivaba 3D pildiga sülearvutit? Aceril ongi see nüüd olemas

Kevadel kontseptsioonina tutvustatud Aceri 3D prillivaba sülearvuti sai hiljuti ametlikult pressiteates välja hõigatud ja nüüd peaks see jõudma peagi ka poodidesse, kuid mitte igaühele.

Tegemist on kunstnikele ja loomingulistele kasutajatele suunatud eritootega, mis on 3D ekraani saanud sellepärast, et näiteks CAD disainerid või arhitektid saaksid oma tööd kohe ruumiliselt vaadata. Aceri sülearvuti ConceptD 7 SpatialLabs Edition (CN715-73G) prillivaba stereoskoopiline 3D ekraan töötab kahe stereokaameraga, mis jälgib kasutaja silmade asendit ning pea liikumist, et kuvada eraldi mõlema silma jaoks natuke erinevat stereoskoopilist 3D kujutist. Silmad näevad erinevat pilti sellepärast, et ekraanipaneeli pinnal asuvad optilised läätsed, mis murravad valgust nii, et vasak ja parem silm näevad erinevat sisu.

See sarnaneb natuke kunagist mängukaartidega, mida vaadates ühest või teisest küljest pilt muutus. Reaalajas renderduse tehnoloogiad võimaldavad sellel nähtusel aga toimida loomulikult ka liikuva vaatajaga – kui kasutaja pöörab pead, kohandub stereoskoopiline 3D-pilt vastavalt.

Aceri sülearvuti on varustatud tehisintellektiga, mis genereerib stereokujutise tavalisest kahemõõtmelisest sisust, seega saab kolmemõõtmeliselt vaadata ka neid asju, mis originaalis on tavalised 2D kujutised.

Graafika peab sellise topelt-püilditöötlusega olema väheke võimsam, seega kasutatakse NVIDIA Studio ökosüsteemi, mis sisaldab NVIDIA GeForce RTX 3080 graafikat. Sülearvutil on lisaks eraldi välja töötatud draiveritehnoloogia, mis aitab disainirakendustel pilti ekraani jaoks kohendada.

ConceptD 7 on ideaalne sülearvuti 3D-modelleerimiseks ja tarkvaraarenduseks.

3D-mudelite reaalajas renderdamiseks on vaja võimsat riistvara, nii et ConceptD 7 SpatialLabs Editioni sülearvuti on selleks varustatud 11. põlvkonna Intel Core i7 protsessori, kuni 64 GB DDR4 mälu ja kuni 2 TB NVMe PCIe SSD salvestusseadmega. Ekraan toetab PANTONE valideeritud UHD 4K resolutsiooni, kattes 100% Adobe RGB värviruumi.

Kohe nii-öelda karbist väljas 3D ekraan töötab. Olemas on ka kõigi peamiste 3D-failivormingute tugi, SpatialLabsil on olemas spetsiaalne mudelivaatur, mis vastavaid faile ekraanist väljahüppavana kuvab. Tarkvaras saab reguleerida ka valgustust, tekstuure ja tausta. Praegu saadaval SpatialLabsi mudelivaaturi lisandmoodulid kaheksale erinevale 3D tarkvarakomplektile, sealhulgas Autodesk Fusion 360, Rhinoceros ja Zbrush, mis võimaldavad nendes rakendustes loodud mudeleid ühe klõpsuga SpatialLabsi mudelivaaturisse eksportida ning prillivabalt 3D ekraanil vaadata.

Sülearvutit saab kasutada ka koos tavalise 2D ekraaniga, mis võimaldab luua sisu tavalisel monitoril ning siis vaadata mudelit stereoskoopiliselt. See kiirendab disainiprobleemide avastamist ja vähendab vigu.

Tehisintellekti abiga saab kolmemõõtmeliseks teha ka näiteks tavalisi fotosid, videoid, mänge ja isegi videokonverentside otseülekandeid.

Hind saab olema eksklusiivsel mudelil üsna krõbe. Detsembris Euroopas müügile jõudev Acer ConceptD 7 SpatialLabs Edition (CN715-73G) hakkab maksma alates 3599 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.